banner83

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAKLAR

Engelliler Haftası nedeniyle CBÜ BESYO öğrencileri ve ZİÇEV’in ortaklaşa hazırladıkları “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” isimli etkinlikte zihinsel engelli gençler marifetlerini sergiledi

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAKLAR
banner87
  

Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri ve ZİÇEV, Engelliler Haftası için “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” isimli bir etkinlik düzenledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte BESYO’lu öğrenciler dans ederken zihinsel engelli gençler kendi tasarımları olan takıları takarak defile sundular. Efe kıyafetleriyle yöresel oyunlar da oynayan engelliler izleyenlerden büyük alkış aldı.

Engelli vatandaşlara hizmet

Etkinliğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, ZİÇEV Manisa Şube Müdürü İncinur Mumcuoğlu, CBÜ BESYO Sultanbet Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Yavuz Yıldız, veliler ve öğrenciler katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, “Engelli demek istemiyorum. Bunlar bizim özel gençlerimiz. Bu özel gençlerimiz için bir çorba düzenleniyor ve bu çorbada tuzu olan herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki ay ‘Engelleri Kaldırıyoruz’ diyerek bir proje başlatıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza özel araçlarla belirli turlar düzenleyerek onları havuzlara götürüp bu havuzlardan faydalanmalarını sağlayacağız” dedi. ZİÇEV Manisa Şube Müdürü İncinur Mumcuoğlu üniversite ile birlikte önemli projelere imza attıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz kendi yaptıklarını ürünlerini defilede tanıttılar. Oyunlar oynayarak günlerini kutladılar. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94