banner83

'FUTBOLCULAR HAKLI'

Manisaspor’da kritik son dört haftada patlak veren oyuncuların idman eylemini vatand aşa sorduk. Vatandaşlar oyuncuların yaptığı eylemi haklı bulurken Manisaspor Yönetimi’nin ise zaman kaybetmeden bir an önce istifa etmesi gerektiğini dile getirdi

'FUTBOLCULAR HAKLI'
banner87
 Geçtiğimiz hafta içinde Manisasporlu oyuncuların ücretlerini alamadığı iddiasıyla idmana çıkmamasının ardından krtik haftada gelen 4-1’lik Beşiktaş faciası, Tarzan’ın ligde kalma umutlarına adeta darbe vurdu. Bunun  üzerine biz de Manisasporlu vatandaşlara oyuncuların idman eylemini sorduk. İşte cevaplar…

Ne dediler:

“Yönetim bir an evvel istifa etmeli”

Gökhan Demirel, “Oyuncuların Manisaspor Yönetimi’ne karşı tutunduğu tavır ve eylem bence son derece haklı bir eylemdir. Kenan Yaralı’nın bu işi yürütemediğine inanıyorum. Kesinlikle oyuncuların değil Manisaspor Yönetimi’nin gitmesinin zamanı geldi. Manisaspor’un yeni ve güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Manisaspor’un bu durumlara gelmesindeki en büyük pay ve suç yönetim ve Başkanındır. Neden hala istifa etmiyor anlayamıyorum. Bir çıkarı var diyeceğim artık bu bile aklımıza gelir oldu. Her hangi bir se ve tepki de vermiyorlar. Şike olaylarındaki tavırlarını da hiç beğenmedim. Manisaspor’u aşağı çektiler bundan dolayı bir an önce istifa edip bu takımdan gitmeliler.”

“Yönetim artık değişmeli”

Hüseyin Yamaner, “Kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla Manisaspor sorunları çözmeliydi. Eğer Manisaspor Bank Asya’ya düşerse bir daha Süper Lig’e çıkabileceğini düşünmüyorum çünkü önümüzde Denizlispor örneği var. Manisaspor Yönetimi artık yerini başka yeni bir yönetime bırakmalıdır. Manisaspor her gün kan kaybediyor. Ben eskiden Manisaspor Yaşatma Derneği üyesiydim. Manisaspor’un eski yönetimleri çok başarılı grafik çizdiler. Amatör oyuncuları yetiştirip çok iyi paralara sattılar. Fakat bu yönetim Manisaspor’un geleceği için iyi olacağını düşünmüyorum.”

“Oyuncuların eylemi doğru ve yerinde”

Serhat Yardım, “Ben iyi bir Manisaspor taraftarıyım. Oyuncuların Beşiktaş maçından önce yaptığı eylem son derece doğrudur. Burada yönetimin büyük hatası vardır. Ben şu an bir işyerinde çalışıyorum patronum para vermediği takdirde tabi ki çalışmam dolayısıyla Manisaspor’daki sorunların baş mimarı yönetimdir. Sivasspor karşısında Manisasporlu oyuncuların elinden geleni yapacağını ve yenmek için mücadele edeceğini biliyorum ve bundan eminim. Fakat yönetim ne yapar bunu bilmiyorum. Manisaspor Yönetimi başarısızdır ve yerini artık yeni ve güçlü bir yönetime bırakmalıdır. Oyuncuların parasını ödemeliler ki bu oyuncular takımımızı ligde tutsun”

“Manisaspor’da yönetimsel sıkıntılar var”

İmdat Yazıcı, “Manisaspor maçlarını sürekli takip ediyorum. Oyuncuların sezon başından beri ücretlerini alamadığını öğrendik. Eğer bu doğruysa futbolcuların yaptığı bu eylem haklı ve doğrudur. Manisaspor’un küme düşme potasında olmasının nedeni elimizdeki iyi oyuncuları satmamızdan kaynaklanıyor. Manisaspor’da yönetimsel olarak sıkıntıların olduğunu biliyoruz. Biz Manisaspor taraftarıyız ve takımımıza gereken desteği stadda da televizyon başında da veriyoruz. Sivasspor maçını kazanarak ligde kalmayı istiyoruz.”

“Parayı ve kaynağı bulmaları gerekirdi”

Fazlı Yıldız, “Geçen sezon kombinem vardı ve staddan maçları izliyordum fakat bu yıl çok fazla stada gitme imkanı bulamadım fakat Manisaspor’un her maçını takip ediyorum. Futbolcuların Manisaspor Yönetimi’ne karşı takındığı tavrı doğru buluyorum. Çünkü bir çok evli futbolcu var ve evlerini ailelerini geçindiriyorlar. Bu sorunların büyük pay sahibi yönetimdir. Çünkü bu işe talip olduysanız hakkını vereceksiniz. Parayı ve kaynağı bularak gereken ödemeleri yapmaları gerekirdi. Manisaspor düşecek ve bundaki pay sahibi Manisaspor Yönetimi başarısızdır. Eğer güçlü ve iddialı bir yönetim çıkarsa istifa etmelidirler.”

“Aç ayı oynar mı?”

Hakan Aytaç “Atalarımızın güzel bir sözü var “Aç ayı oynar mı?” diye. Tabi ki oynamaz. Dolayısıyla paralarını alamadığı iddia edilen oyuncuların yapmış olduğu protesto son derece haklı ve yerinde bir harekettir. Özellikle son dört haftadaki kritik süreçte Manisaspor’un böyle sorunlarla boğuşması bir taraftar olarak bizi derinden üzüyor. Manisaspor Yönetimi artık istifa etmelidir. Eğer Süper Lig’de kaldığımız takdirde bu yönetimin farklı bir yönetimle mutlaka değişmesi gerekir. Süper Lig’de ne kadar uzun kalırsak Manisaspor ve Manisa için o kadar iyi olur. Manisaspor’da köklü bir değişim olmalı bu yönetim artık bu işi yapamıyor ve başarısız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94