banner83

FUTBOLCULAR SAHADA AMBULANS NEREDE?

Ege Bölge Karması için Ertuğrul Dilek Stadyumu’nda ter döken amatör futbolcuların mücadelesinde ambulansın ve sağlık ekibinin bulunmaması dikkat çekti. Futbol İl Temsilcisi stadyumda ambulans bulunmamasını “ASKF’nin maddi imkansızlıklarından ötürü ambulans çağırılmadı” şeklinde değerlendirdi

FUTBOLCULAR SAHADA AMBULANS NEREDE?
banner87
 BAL, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Lig kulüplerinden 1992-1994 doğumlu futbolcular oluşturulacak Ege Bölge karması için Ertuğrul Dilek Stadyumu’nda mücadele etti. İlk günü yaşanan seçmelerde stadyumda ambulansın ve sağlık ekiplerinin bulunmaması dikkatlerden kaçmadı. Konuyla ilgili bilgi veren Futbol İl Temsilcisi, ambulansın saatinin 240 TL olduğunu ve kendilerinin İl Temsilciliği olarak ödeneğinin olmadığını belirtti. Bu konulara Türkiye Futbol federasyonu’nun tedbir alması gerektiğini vurgulayan Timur, “Her sahaya ve her maça ambulans sorununu çözmek mümkün değil. ASKF’nin maddi imkansızlıklarından dolayı da bu ücretleri karşılayamıyor. Federasyon da topu ASKF’ye TÜFAD’a atıyor. “ şeklinde konuştu.

“Manisa’dan Türkiye karmasına oyuncu vermek istiyoruz”

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu ise, Türkiye genelinde 82 ve 94 doğumlu oyuncular arasında amatör karma olarak çalışmaların yapıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı, “Biz de Ege Bölgesi’ne oyuncu vermek için çalışmalarımızı başlattık. Bu çalışmada seçeceğimiz oyuncuları haftaya çağıracağız. Ege Bölgesi’ndeki teknik adamların da katılacağı 2. seçmede beğenilen sporcularımız İstanbul’da yapılacak Türkiye geneli karmalar arasında müsabakalara katılacak. Bu seçmeleri Manisa ASKF ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şubesi olarak yapıyoruz. İnşallah bu seçmelerde Manisamızdan Türkiye karmasına oyuncu verebiliriz.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94