banner83

GENÇLİK ÇALIŞTAYI'NA YOĞUN KATILIM

Gençlik Çalıştayı’nda Daşöz ve Uçak Bakan Kılıç’a mesir sepeti hediye etti… Kılıç,“Tarihimize sahip çıkmazsak mesiri de kaybedebiliriz” diyerek teşekkür etti

GENÇLİK ÇALIŞTAYI'NA YOĞUN KATILIM
banner87
 Cumhuriyet tarihinin ikinci Gençlik Şurası hazırlıkları kapsamında Gençlik Çalıştay’ının Ege ayağı İzmir’de gerçekleştirildi. Şuraya Vali Halil İbrahim Daşöz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak ve çok sayıda temsilci katıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, ülkedeki 14-29 yaş aralığındaki gençleri dinlemek, onları kamu kurum ve kuruluşları ile bütünleştirerek sorunlarını çözmek amacıyla 24 yıl sonra Cumhuriyet tarihinin ikinci Gençlik Şurası hazırlıkları kapsamında 17 bölgede yapılacak Bölgesel Gençlik Çalıştayı’nın Ege Ayağı İzmir’in ev sahipliğinde Çeşme Altın Yunus Otel’de, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç'ın da katılımı ile gerçekleştirildi. Çalıştaya İzmir’den 200, Manisa, Aydın ve Uşak illerinden 40’ar temsilci katıldı. Manisa’yı temsil eden 40 katılımcı, Üniversite öğretim üyeleri, Üniversite öğrencileri, Kredi Yurtlar Kurumu öğrencileri, Resmi kurum ve kuruluş temsilcileri ve STK temsilcilerinden oluştu. 2 gün süren çalıştay boyunca 5 ana başlık 5 ayrı salonda müzakere edildi. Yapılacak olan 15 Bölgesel Çalıştayın ardından Mayıs ayı içerisinde Ankara’da 1 hafta sürecek Gençlik Şurası düzenlenecek.

Yurttaş’tan ziyaret

Öte yandan Manisa Milletvekili Sayın Muzaffer Yurttaş Çalıştay gecesi otele gelerek Bakanlık Müsteşarı H. Basri Hakyemez, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya, Müsteşar Yardımcısı Yavuz Çelik, Bakan Danışmanları ve Manisa Grubu ile Manisa Gençliğinin geleceği hakkında bir görüşme yaptı. Görüşmeye il Müdürü Mehmet Uçak’ın Gorabet yanı sıra Manisa’yı temsilen bir grup da katıldı. Çalıştay esnasında Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz de bulundu.

“Çok kuvvetli insan kaynağımız var”

Çalıştay açılışında bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya,"17 bölgede yapılacak Bölgesel Gençlik Çalıştayı’nın birincisinin milli mücadelenin ilk adımının atıldığı Samsun’da başlaması ayrı bir önem taşıyor.Bu ülkenin geleceği gençlerdir.Gençlere önem veriyoruz.  İnanıyoruz ki gençlerin; ideallerinin, hayallerinin, enerjilerinin ve vizyonlarının desteklenmesi gerekir. Çünkü gençler sosyal değişimde, ekonomik kalkınmada ve teknolojik yeniliklerde ülkenin önemli itici gücüdür.”şeklinde konuştu. Bölgesel Gençlik Çalıştayı açılış programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç,  Bölgesel Gençlik Çalıştayları’nın ilk meyvesini Ulusal Gençlik Şurası’nda vereceğini vurgulayarak,  "17 bölgedeki çalışmalarda elde edinilecek veri tabanının Ankara’da 1 hafta sürecek Ulusal Gençlik Şurası’nın ana malzemesi olacak ve bu malzeme Türk toplumunu ve gençliğini gelecek yarım yüzyılını yapılandırmaya yönelik en önemli bilgi kaynağını oluşturacaktır. Nüfusun 40 milyonu 30 yaşın altındadır. Körfez ülkelerinde petrol, Rusya’da Orta Asya’da doğalgaz, değişik ülkelerinde altın değerli madenler üretenler vardır. Ama bizim en değerli hazinemiz yer altında değil yer üstündedir. Çok kuvvetli bir insan kaynağımız var. Gençlerimizi eğer iyi yetiştirirsek belki en önemli ihraç ürünümüz olacak. Hepimizin olağanüstü bir gayretle hareket etmesi gerekiyordu, biz de hiç zaman kaybetmeden bu yöndeki adımlarımızı seri bir şekilde atmaya başladık.”dedi.

Bakana mesir sepeti

Konuşmaların ardından  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a, Vali H.İbrahim Daşöz ve İl Müdürü Mehmet Uçak Manisa’yı temsilen mesir, mesir çayı, mesir lokumu ve mesirli çikolatadan oluşan bir sepet hediye etti. Bakan Kılıç, “Tarihimize değer vermezsek, tarihimize sahip çıkmazsak mesiri de kaybedebiliriz” şeklinde bir açıklama yaparak teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94