banner83

GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Gençlik Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik ve Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başladı. Törende konuşan İl Müdürü Uçak, “Bu etkinlikler Manisamızı gururlandıracak” dedi

GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI
banner87
 15-21 Mayıs t arihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası, Milli Egemenlik Anıtı’na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak tarafından konulan çelenkle start aldı. Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Onar, ASKF İl Başkanı İsmail Aydın, Futbol il Temsilcisi Erol Timur ve çok sayıda sporcu genç de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İl Müdürü Uçak, 30.’sunun düzenleneceği Gençlik Haftası’nın Manisa’nın çeşitli yerlerinde çeşitli faaliyetlerle kutlanacağını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti,“İşimiz gençlik, gücümüz gençlik diye Manisa’da yeni teşkilat yapımızın bakanlık çerçevesinde oluşmasıyla beraber hızlı bir hareketle başladık göreve. 30.’sunu düzenleyeceğimiz bir haftalık Türkiye’nin her bir tarafında kutlanan ve Manisa’nın değişik yerlerindeki faaliyetlerini Manisamıza yansıtacağız. Az önce birlikte bakanlığımızın çelengini koyarak haftamızı başlattık. İnşallah 15-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan bu etkinlikler Manisamıza gurur verir. Sporun gelişmesinde çok güzel ve büyük gelişmeler yaşayacağız.”

“İstikbalimiz gençlerdir”

Spor kulüplerinin temelini gençlerin oluşturduğunu ve bu güzel haftada gençleri kutladığını ifade eden AKSF Başkanı İsmail Aydın ise şunları söyledi,“Öncelikle gençlik haftasını kutluyorum. İstikbalimiz gençlerdir. Biz de gençlerimizle iç içeyiz. Spor kulüplerimizin temelini gençler oluşturuyor. Bu güzel haftada onları canı gönülden kutluyorum.” Törenin ardından çeşitli spor branşlarında eğitim gören sporcuların Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı gösteri maçları beğeniyle izlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94