banner83

GÜÇ BİRLİĞİNDEN GENÇLİK MERKEZİ DOĞDU

Saruhanlı’da bulunan Sosyal Aktivite Merkezi’nin kullanımı, Saruhanlı Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile üç yıl süreyle gençlik merkezi olarak kullanılacak

GÜÇ BİRLİĞİNDEN GENÇLİK MERKEZİ DOĞDU
banner87
 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye çapında başlatmış olduğu “Gençlik Merkezleri Projesi” kapsamında ilk adım Saruhanlı’da atıldı. İlçede bulunan ve Saruhanlı Belediyesi’ne ait olan Sosyal Aktivite Merkezi artık gençlik merkezi olarak hizmet verecek. Saruhanlı’da proje çerçevesinde imzalanan protokolde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, Bakanlığın Manisa’ya iki tane gençlik merkezi sözü verdiğini belirterek şöyle konuştu, ““Bakanlığımız 2012 yılı bütçesinden Manisa'ya 2 tane gençlik merkezi sözü verdi. Bunlardan biri Manisa'ya, diğeri de Turgutlu ilçesine yapılacak. Bakanlığımız bu yıl içinde Türkiye genelinde 50'yi aşkın gençlik merkezinin inşaatına başlayacak. Saruhanlı'da belediyeye ait hâlihazırdaki tesisi 3 yıl ortak kullanacağız. İnşallah biz Saruhanlı'da belediye ile işbirliği içinde bir gençlik hareketi başlatıyoruz.Geleceğin gençleri,tarihini bilen,gelenek ve göreneklerine sahip çakan gençler olacak.Biz hep onların yanında olacağız.”

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise belediyeye ait sosyal ve sportif tesislerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için protokol imzaladıklarını, gençlerin en iyi şekilde eğitilmesi için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94