banner83

HAKEMLERİN KATKISI BÜYÜK

Vali Halil İbrahim Daşöz’ü ziyaret eden heyette Süper Lig hakemleri Yunus Yıldırım ve Koray Genceler de hazır bulundu. Necmi Temizel, “Manisaspor’un bu duruma düşmesinde hakem kararları son sırada gelir” derken Esat Eriş ise, “22 Manisalı hakem profesyonel liglerde görev alıyor” açıklamasını yaptı

HAKEMLERİN KATKISI BÜYÜK
banner87
 Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Manisa Şube Başkanı Necmi Temizel, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Manisa Şube Başkanı Ali Arı, FIFA kokartlı hakem Yunus Yıldırım ile üst klasman hakemleri Koray Gençerler, Çağatay Şahan ve Murat Türker Vali Halil İbrahim Daşöz’ü ziyaret etti. Ziyarette Vali Daşöz’e bilgi veren Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Manisa Şube Başkanı Necmi Temizel Türk hakemliğinin yükünü Manisalı hakemlerin çektiğini, Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiren Manisaspor’un durumuna üzüldüklerini söyledi. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Manisa Şube Başkanı Ali Arı, “Derneğimizde haftalık olarak İl Hakem Kurulu eğiticileri tarafından hakemlerimize eğitim veriliyor. Derneğimizde o haftaki oynanan müsabakalardaki olaylarla ilgili pozisyonlar üzerinde doğru veya yanlışlar üzerinde bilgi aktarılıyor” diye konuştu.

“Üç ili zorlayan hakem potansiyelimiz var”

Ziyarette konuşan Eriş, Manisa'da şu anda 102 lisanslı hakem olduğunu, 22'sinin profesyonel liglerde, diğerlerinin amatör liglerde görev yaptığını söyledi. Süper Lig'de görev yapan üç de yardımcı hakem bulunduğunu belirterek, "Bunun dışında ulusal hakem olarak 2. ve 3. liglerde 22 hakemimiz görev yapıyor. Türkiye'de ilk üç ili zorlayan hakem potansiyelimiz var. Zaman zaman Ankara ve İzmir'in önüne geçiyoruz, önümüzde sadece İstanbul var. Köklü bir hakemlik geçmişimiz bulunuyor." dedi. Öte yandan Eriş, ildeki lisanslı futbol hakemi sayısının 102'ye çıktığını bildirdi. Bunlardan FIFA kokartlı Yunus Yıldırım ile birlikte dört hakemin, Spor Toto Süper Lig'de görev yaptığını söyledi.

“Manisa’yı Retrobet en iyi şekilde temsil ediyoruz”

Dernek Başkanı Temizel de Manisa'nın, Türk hakemliğinin yükünü çektiğini söyledi. Süper Toto Süper Lig'de zor günler geçiren Manisaspor'un bu duruma gelmesine üzüldüklerine de değinen Temizel, "Manisaspor'un bu duruma düşmesinde, hakem kararları bana göre sonuncu sırada gelir. Hakemlerin de hatası vardır ancak ondan önce futbolcuların, teknik adamların, yöneticinin hiç mi suçu yok? Seyircinin, Manisalının, medyanın hiç mi suçu yok? Hakem camiası olarak Manisa'yı en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz." şeklinde konuştu.

“Doğduğumuz yerde hakemlik yapıyoruz”

Spor Toto Süper Lig’de görev alan Manisalı Hakemler Yunus Yıldırım, Koray Gençerler, Çağatay Şahan ve Murat Türker de Manisalı olduklarını, doğdukları büyüdükleri bir ilde hakemlik görevi yapmaktan mutluluk duyduklarını, gittikleri illerde Manisa’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade ettiler.

“Bu isimler büyük değer ifade ediyor”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bir şehrin marka değeri o şehrin markalarının toplamı kadardır” diyen Vali Halil İbrahim Daşöz de, “Futbolun, sporun, televizyonların, medyanın o kadar tanıtım etkisi oluyor ki sizler tanımıyorsunuzdur ama toplum sizi tanıyor. Manisa’nın ve Türkiye’nin çok önemli marka insanları var. Bir şehrin tanıtımında bu durumdaki insanların çok büyük katkısı oluyor.  Bu değerli isimler ilin turizminde ve tanıtımında büyük bir değer ifade ediyor” dedi.

“Daşöz’e hakem forması”

Konuşmalardan sonra Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Manisa Şube Başkanı Necmi Temizel ve FIFA kokartlı hakem Yunus Yıldırım, Vali Daşöz’e Manisalı hakemler adına hakem forması hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94