banner83

'Hayal kurmak için bu göreve gelmedim'

Manisa Belediyespor’un yeni teknik patronu Taner Taşkın, ilk açıklamasını Denge Gazetesi’ne yaptı. Belediyespor’a başarılı olmak için geldiğini söyleyen Taşkın, hedeflerinin büyük olduğunu ve 3. ligi arzuladıklarını açıkladı

'Hayal kurmak için bu göreve gelmedim'
banner87
Manisa Belediyespor’la anlaşan tecrübeli teknik adam Taner Taşkın göreve geldikten sonra ki ilk açıklamasını Denge Gazetesi Muhabiri Musa Akar’a yaptı. 5 yıldan beri profesyonel liglerde görev yapan ve son 3 yıldır Menemen Belediyespor’da kısıtlı imkanlara rağmen önemli başarılar kazanan deneyimli antrenör Taşkın, bundan sonra Manisa Belediyespor’un başarısı için çalışacak.

“3. lige çıkmayı arzuluyoruz”

Manisa Belediyespor’da göreve gelme hikayesini anlatan Taşkın şunları söyledi: “Manisa Belediyespor’un iyi bir takım kurduğunu duymuştum. Bu durumda bana teklif geldi. Bazı yakın dostlarım devreye girdi ve başta Cengiz Ergün’ü kıramayacağımı biliyorlardı ve bu doğrultuda bu transfer gerçekleşti. Ama bu takıma gerçekten inandığım için geldim. Hedeflerim var ve bu hedefleri Manisa Belediyespor’da gerçekleştirmek istiyorum. Sayın başkanımız Cengiz Ergün’ün de büyük hedefleri var. Takımımızı 2. liglerde ve hatta Bank Asya’da görmek istiyor. Bu hedefler aşama aşama gerçekleşecektir. Bu doğrultuda bu takımla birlikte 3. lige çıkmayı arzuluyoruz.”

“İçimdeki amatör ruh, hep var oldu”

Futbol oynadığı dönemlerde profesyonelliği elden bırakmadığını ancak amatör ruhu her zaman yaşadığını ifade eden genç teknik adam, “Ligde Belediyespor favori gösteriliyor. Bu durum bazen avantaj bazen ise dezavantaj olabilir. Manisa Belediyespor iyi oyunculardan kurulu bir takım. Fakat çok sayıda sakat oyuncusu var ve bu sakat oyuncuların da aramıza dönmesiyle birlikte daha da iyi bir kimliğe bürünecektir. Ben hayal kurmak için bu göreve gelmedim. Buraya başarılı olmak için geldim. Aklımda BAL’da çalışmak yoktu. Fakat camianın başarıya aç olması ve kıramayacağım dostlarımın baskısı beni buraya getirdi. Futbol oynadığım dönemde de profesyonelliği hiçbir zaman elden bırakmadım ama içimden de amatör ruhunu asla çıkarmadım. Yeni oyuncularımıza bunları aşılayıp amatör ruhu da içimizden atmayarak heyecan ve disiplinle birlikte burada mücadele vereceğiz. Manisa Belediyespor’un başarısı bütün Manisa’nın başarısıdır. Bu doğrultuda bütün Manisalıları takımımıza destek olmaya çağırıyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94