banner83

KADINLAR SABAH SPORUNU SEVDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Manisa’da uygulama konulan “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Manisalı kadınlar sabah sporu yapacak.

KADINLAR SABAH SPORUNU SEVDİ
banner87
 Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm yurtta organize edilen “Koşabiliyorsan Koş” projesi Manisa’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Manisalıların hizmetine sunuldu. Sabah saatlerinde Laleli ve Gençlik Parkı’nda spor yapma imkanı bulan kadınlar projeye yoğun ilgi gösterdi. Etkinliği yerinde inceleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, katılımın fazla olduğu sabah sporlarına ilginin giderek arttığını ve antrenörlerimiz tarafından yapılan çalışmalardan dolayı etkinliklere katılan halkın memnuniyet duyduğunu belirtti. İl Müdürü Uçak proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu proje ile bizde Manisa’ da spor yapmak isteyip de yapamayan hemşerilerimize, spor yapma imkanı sağlamak için, tüm tesislerimizi tahsis ederek, uzman kadrolu ve sözleşmeli antrenörlerimiz nezaretinde spor yapma imkanı sağladık. Laleli’de, Gençlik Parkı ve BESYO sahasında her Pazartesi, Çarşamba Casinometropol ve Cuma günü 07:30 – 09:00 saatleri arasında müzik eşliğinde, koşu, yürüyüş ve egzersizler yaparak sağlıklı bir toplum yaratmaya çalışıyoruz. Tüm Manisa halkının bu projemize katılarak destek vermelerini bekliyoruz. “ dedi.

İşimiz Gençlik, Gücümüz, Gençlik

Gençlik projelerinin devam ettiğini belirten Mehmet Uçak, birçok projenin ücretsiz olduğunu açıkladı. Uçak şunları söyledi: “Seyyah projemiz başladı. Tüm giderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanan, Türkiye’nin en güzel yerlerini gezme fırsatını ayağınıza getiren bu projeleri kaçırmayın. Gençlerimizi bu projelere kayıt ettirerek, tatillerini hem spor yaparak hem kültürel bilgiler kazanarak geçirmelerini sağlamak bizim görevimiz. Sizin üzerinize düşen ise kayıt olup, gezmek, görmek, kitap okumak. Bizim işimiz güçlü yarınlar inşa etmek ve bu yüzden, İşimiz Gençlik, Gücümüz, Gençlik.”  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94