banner83

KUPAYI VALİ DAŞÖZ'DEN ALDILAR

Vali Halil İbrahim Daşöz, Süper Amatör Lig’de şampiyon olarak BAL’a (Bölgesel Amatör Ligi) çıkan İl Özel İdaresi Futbol Takımı’na şampiyonluk kupasını verip, şampiyonluk sevincini paylaştı

KUPAYI VALİ DAŞÖZ'DEN ALDILAR
banner87
 İl Özel İdaresi Lokali’nde düzenlenen törene Vali Daşöz’ün yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Katran, İl Genel Meclisi Üyesi (İGMÜ) İbrahim Onaylı, ASKF Manisa Başkanı İsmail Aydın, Futbol İl Temsilcisi Erol Timur, TÜFAD Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, Manisa İl Özel İdaresi Spor Kulübü Başkanı Nurettin Aytekin, teknik direktör Selman Alkış ve futbolcular katıldı.  İl Özel İdaresi Spor Kulübü Başkanı Nurettin Aytekin, 2011–2012 Süper Amatör Küme’de namağlup şampiyon olduklarını kaydederek, “Amacımız BAL’da (Bölgesel Amatör Lig) Manisa’ya en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. İl Özel İdaresi olarak amatör takımlara her zaman destek oluyoruz. 350 sporcumuz var. Futbol, güreş, Taekwondo, yüzme, atletizm, masa tenisi ve voleybol dallarında mücadele ediyoruz. Çocukları topluma yararlı bireyler haline getirmek için 2 yıldır eğitim veriyoruz. Manisa’yı Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeleri için bu faaliyetleri yapıyoruz” dedi. İGM Üyesi İbrahim Onaylı, İl Özel İdaresi olarak sadece Merkez’i değil, Manisa genelini kucakladıklarını söyledi. 3 yıldır ASKF nezdinde bütün amatör kulüplere yardımda bulunduklarını belirten Onaylı, “Her yıl yaklaşık 2 milyon TL spora destek sağlıyoruz.”diye konuştu.

“Topluma çok iyi örnek oluyorsunuz”

İl Özel İdaresi sporcularını büyük başarılarından dolayı tebrik eden  Vali Halil İbrahim Daşöz, İl Özel İdaresi’nin il genelinden sorumlu olan bir kurum olduğunu söyledi. İGM, Encümen ve Valilik olarak bu yapı içerisinde yer aldıklarını belirten Vali Daşöz, “A’dan Z’ye her konuda özellikle kırsal kesimde hizmet için çalışıyoruz. İl Özel İdaresi aynı zamanda ilimize spor alanda büyük katkılar sağlayan bir birimimizdir. İl Özel İdaresi, spor tesisleri yapımında,  amatör spor takımlarına ve sporcuların istihdam edildiği spor kulüplerine büyük destek olmaktadır.  Yaklaşık olarak 350 sporcunun İl Özel İdare’ye bağlı olarak faaliyette bulunduğunu görmekten dolayı çok mutluyuz. Bu bir anlamda da sosyal sorumluluktur. Çocuklarımızın gelecek adına sporcularımızın iyi örnek olabilecekleri bir dal olarak görüyoruz. Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ ilkesine bağlı olarak spora özel ilgi gösteriyoruz. Sizlerin sportif başarıları hepimizi gururlandırmıştır. Sizlerin örnek yaşantıları bizler için o kadar değerlidir. Bu yıl çok iyi bir takım oldunuz. Namağlup şampiyon oldunuz. Bu şu demektir, gruptaki diğer takımlardan iyi mücadele ettiğinizi gösteriyor. Mücadele edeceğiniz BAL’da iyi sonuçlar elde edeceğinize inanıyoruz. Bu şekilde topluma çok iyi örnek oluyorsunuz” dedi..

Konuşmalardan sonra Vali Daşöz, İl Özel İdaresi Futbol takımına şampiyonluk kupasını  verdi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Katran, Vali Daşöz’e isminin yazıldığı 25 numaralı forma hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94