banner83

MANİSA TURNUVAYA HAZIR

2–6 Mayıs 2012 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek olan “Üniversitelerarası Muay Thai Şampiyonası” seçmelerinde Manisa’yı temsil edecek olan 11 erkek, 3 bayan olmak üzere 14 sporcu seçildi

MANİSA TURNUVAYA HAZIR
banner87
 Türkiye Muay Thai Federasyonu ve Üniversitelerarası Spor Federasyonunun ortaklaşa 2 - 6 Mayıs 2012 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirmeyi planladığı “Üniversitelerarası Muay Thai Şampiyonası” Manisa Celal Bayar Üniversitesi seçmeleri 21 nisan 2012 tarihinde ilimiz Ring Sporları Salonunda gerçekleştirildi. Celal Bayar Üniversitesi Sağlık ve Kültür Spor Dairesi Tarafından organize edilen seçmeye 14 erkek, 3 bayan sporcu olmak üzere 17 sporcu iştirak etti. Yapılan seçme sonucunda 11 erkek, 3 bayan olmak üzere 14 sporcu üniversitemizi yapılacak olan şampiyonada temsil etmeye hak kazandı.

“Kaliteli yarışmalar gerçekleşti”

Muay Thai İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Ediz Barış, “Seçmede 2 bayan, 4 erkek olmak üzere 6 hakem görev yapmıştır. Türkiye’de İlk Kez Üniversite de okuyan Federasyonumuz Hakemleri, Üniversite sporcularını seçtiler. Az sayıda müsabaka olmasına rağmen çok nitelikli ve kaliteli yarışmalar çıktı. Seçmelerde herhangi bir tatsız olay yaşanmamış, Müsabık sporcuların yarışma malzemeleri ve Hakem harcırahları İl Temsilciliğimiz tarafından karşılanmıştır.  Tüm sporcu arkadaşlarımı tebrik ederim” dedi. Sporcular adına söz alan BESYO öğrencileri Çağatay Atlı ve Alperen Baran, “SKS daire başkanımız Ayhan Bilir beye ve Şefimiz Nurettin Şahin beye böylesi güzel bir organizasyon düzenledikleri, yarışma ve tecrübe edinme imkanı sağladıkları için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. Tüm maçları tecrübeli Milli Hakem Ediz Barış’ın yönetmesi ve anında müdahalede bulunması olası bir sakatlanma ihtimalini önledi.

Görev alan hakemler şöyle:

Ulusal Hakem Ediz Barış, Aday hakemler Adana Çukurova Üniversitesi’nden Uğurcan Nacak, C.B.Ü. Tıp Fakültesi 6. Sınıf Öğrencisi Gökşen Eryılmaz, C.B.Ü. Tıp Fakültesi 6. Sınıf Öğrencisi Fatma Çelik, C.B.Ü. Tıp Fakültesi Fen Edebiyat Fak. 4 Sınıf Öğrencisi Serkan Aslan, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Tayfun Özcan.

Dereceye giren sporcular şu şekilde sıralandı:

Erkekler:

51 Kg Bülent Der,  54 Kg Ali Çelik Dörpü, 57 Kg Çağatay Atlı, 60 Kg Şahin Aslan, 63,5 Kg Önder Şahi, 67 Kg Serkan Aslan, 71 Kg Taylan Doğu, 75 Kg Hasan Acinik, 81 Kg İbrahim Koç, 86 Kg Turgay Cengiz, +86 Kg  Ahmet Alperen Baran                      

Bayanlar:

57 Kg Gizem Şakar, 60 Kg Gülçin Sancar ve 67 Kg Pınar Özer   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94