banner83

'MANİSASPOR'UN HESAPLARI DİDİK DİDİK EDİLMEMİ'

Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün “Savcılar Manisaspor hesaplarını incelesin” şeklindeki açıklamalarının ardından, Usta gazeteci Ahmet Ünsal da hesapların didik didik edilerek incelenmesi gerektiğini savundu. Ünsal, “Manisaspor özel bir şirket ve darphane değil” açıklamasında bulundu

'MANİSASPOR'UN HESAPLARI DİDİK DİDİK EDİLMEMİ'
banner87
 Etv ekranlarında Salı akşamları canlı olarak yayınlanan Sporizm programında yine birbirinden çarpıcı iddialar ve konular gündeme taşındı. Gazeteci Ahmet Ünsal’ın hazırlayıp yönettiği, DENGE Köşe Yazarı ufuk Dündar ve deneyimli yorumcu Metin Gönül’ün katıldığı canlı yayında, Manisaspor enine boyuna tartışıldı. En çarpıcı konuların başında ise Ünsal’ın Manisaspor hesaplarının tepeden tırnağa incelenmesi gerektiği konusu oldu. Yabancı oyuncuların borçlarının da bir an önce ödenmesi gerektiğini dile getiren Ünsal şu ifadeleri kullandı, “Manisaspor ekonomik yönden çok sıkıntılı günler geçiriyor. Özellikle yabancı oyuncuların borçlarının ödenmesi gerekir. Yoksa yabancı oyuncular haklarını arayacaklardır. Kulübü 24 Milyon TL borçla aldıklarını söylüyorlar. O zaman bu kulübü Haluk Çubukçu’dan devraldılar. Anlamadığın nokta şu; Madem Haluk Çubukçu ve yönetiminden 24 Milyon TL borç ile kulübü devralıyorsunuz, peki neden bu borçları Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le örtüştürüyorsunuz? Manisaspor hesaplarının savcı tarafından incelenmesi gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün suç duyurusunda bulundu. Ben de diyorum ki; Manisaspor’un hesapları didik didik edilmeli ve incelenmeli. Eğer gidilecek bir yere reçeteyi dahi, cebinizden koymaksızın harcarsanız bu olmaz. Manisaspor özel bir şirket değil. Bana otel ayır şurada kalayım, bana uçak bileti ayır şuraya gideyim, şunu yapayım ve bu arada kendi işleri de görülsün gidildiği ülkelerde. Burası darphane değil!”

“Manisaspor Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek”

DENGE Köşe Yazarı Ufuk Dündar ise Manisaspor’un yakın bir zaman içinde olağanüstü genel kurula gideceğini iddia etti. Gerçekleştirilmesi gereken bu kongrenin Ocak ayında yapılması gerektiğini savunan Dündar, Manisaspor yönetiminin geç kaldığını da dile getirdi ve şöyle konuştu, “Manisaspor çok kötü bir sezon geçirdi ve hiç beklemediği bir yere düştü.  Sancılı geçen yaklaşık 3-4 yılın sonunda bu sancının daha ağır olduğu bir yere ne yazık ki gelmiş durumdayız. Devre arasında Manisaspor’un vakit kaybetmeden olağanüstü genel kurul yapması gerektiğini söyledim fakat hiç beklemediğim bir tepkiyle karşılaştım. O gün Manisaspor’un organize bir yönetimi olmadığı bariz bir şekilde belliydi. O günden bugüne döndüğümüzde yönetimin birlik ve beraberlik olmadığı da görülmektedir. Benim o gün kongre arzusunda bulunmamın, bugün yaşanan olayların ardından ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Manisaspor’un olağanüstü genel kurula gitme gibi bir durumu var. Böyle bir duyum aldım. Manisaspor bu kongreyi yapacaksa neden Ocak ayında yapmadı merak ediyorum. Takım düştü, oyuncular gitti. Manisaspor yaşayabileceği en kötü günleri yaşadı. Manisaspor’da 4 sezondur her hangi bir futbol aklının olduğunu görmüyorum.”

“Manisaspor sahipsiz değil”

Manisaspor’un sahipsiz olmadığını ifade eden deneyimli yorumcu Metin Gönül ise şu ifadelere yer verdi,“Manisaspor’un kapıları tamamen kapalı ve bir takım toplantıların yapıldığı ve bir çeşit kararların alındığını biliyoruz. Fakat bu kararlar ne fayda getirir bunu bilemiyorum. Manisaspor sahipsiz kalmayacaktır. Manisasporlu yöneticiler Manisaspor’un anahtarını Vali’ye teslim edin demiş. Bu olacak gibi değil. Bu takım bu kadar da sahipsiz değil. Öte yandan Haziran ayında zaten kongre olacak bu saatten sonra olağanüstü kongreye gidilmenin ne anlamı var anlayamıyorum.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94