banner83

MİLYONLUK YATIRIM MANİSADA KALDI

Milyonluk yatırım için yer arayışına giren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün imdadına Muradiye Belediyesi yetişti. Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı, gençlerin modern bir tesiste spor yapıp kendilerini geliştirebilmesi için 45 dönüm araziyi müdürlüğe tahsis etti.

MİLYONLUK YATIRIM MANİSADA KALDI
banner87
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Vali Halil İbrahim Daşöz’ün girişimleri, Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı’nın da destekleriyle, Manisa’ya 4 bin kişilik spor ve kongre merkezi yapacak. 27 milyon TL’ye mal olacak tesis için müdürlüğe 45 dönüm arazi tahsis eden Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı, amaçlarının gençlerin eğitimine ve gelişimine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

 “Ortak çalışmanın ürünü”

 Başkan Yavaşlı bürokrasi, muhalefet ve iktidar desteğiyle güzel bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek; çalışmanın en kısa zamanda başlayacağını anlattı.

Bu projenin Manisa’ya kazandırılmasında birçok kişinin emeğinin olduğunu belirten Belediye Başkanı Yavaşlı, “Bu projede Vali Halil İbrahim Daşöz’ün ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Uçak’ın emekleri var. Ayrıca salonun niteliğinin bu noktalara gelmesinde de Ak Parti Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin çabasını unutmamak gerekiyor. Bu proje bürokrasi, iktidar ve muhalefetin ortak çalışmasıyla oldu. Manisa’da iyi bir iktidar ve muhalefet çalışması var, bunun da Türkiye’ye örnek olması lazım” dedi.

 Belediye olarak sahip çıktık

 4 bin kişilik spor ve kongre merkezi için Manisa’da arsa bulunamadığı için projenin başka bir ile kaydırılması gündemdeyken bu projeye Muradiye Belediyesi olarak sahip çıktıklarını açıklayan Başkan Yavaşlı, “Valilik ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü bununla ilgili arsa arayışına giriyor ama bu arsayı bir türlü bulamadılar. Arsa bulunamadığından dolayı bu projenin Manisa’dan gitmesi gibi bir durum söz konusuydu.  Biz bu noktada Muradiye Belediyesi olarak bu projeye sahip çıktık. Manisa’ya yakın bir bölgede bu tesisle ilgili arsa tahsisini yapabileceğimizi söyledik. Bu konuda çalışmalarımız sonucunda arsa tahsisini gerçekleştirdik. Muradiye Belediyesi bu tahsisi yapmasaydı Manisa 27 trilyon gibi bir projeyi göremeyecekti. Hem benim hem de meclis üyesi arkadaşlarımızın özverisiyle bu proje Manisa’dan gitmedi.” Diye konuştu.

Yapılacak tesis hakkında teknik bilgi veren Yavaşlı şunları söyledi: “Tesis kongre ve spor sarayı olarak planlandı. 3 katlı ve 30bin metrekare kapalı alana sahip tesiste buz pateni pisti, basketbol salonu, kongre salonu yer alacak. Bu proje Türkiye’de ki sayılı tesislerden biri olacak. Arsa tahsisini yaparken Muradiye halkının ortak kararını aldık. Meclis toplantısını halka sunduk. Vatandaşlarımızdan bu onayı alarak 45 dönüm gibi çok değerli bir noktada ki arazimizi tahsis ettik.”

 İhale yakında

 45 dönümlük arsayı sadece bu tesis yapılmak kaydıyla tahsisini gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Yavaşlı, şöyle devam etti: “Önümüzdeki hafta arsaların devrini gerçekleştireceğiz. Proje Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye hazır hale getirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak’ın da belirttiği gibi bu ihale arsa tahsisi gerçekleştiği andan itibaren hemen ihaleye çıkacak. Bu projenin yanına arsa tahsisini arttırarak 2 adet futbol sahası yapmayı da planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında yapacağımız projeyi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sunacağız.”

Tesis sayısı artmalı

Sporun içinden gelen bir Belediye Başkanı olduğunu ifade belirten Başkan, son olarak şunları ekledi: “Manisa’ya baktığınız zaman Manisa’da ki spor tesisleri çok fakir tesislerdir. Manisa Türkiye’nin en nitelikli Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu bulundurmaktadır. Hem sporcu sayısı, hem aktivitesi hem de tesis bakımından çok fakir durumdadır. Atatürk Spor Salonu bizim yaşımızdan bile büyüktür. Hala orada hizmet veriliyor. Bu tarz tesislerin sayısı çoğaltılmalıdır. Birçok sporcumuz ve takımlarımız çalışacak salon bulamamaktadır. Bu tarz tesisler Manisa’ya sportif, kültürel ve sosyal anlamda gelişme sağlayacaktır. Biz arsa tahsisini yaparken bunları göz önünde bulundurduk. Muradiye Belediyesi trilyonluk bir projeyi kaçırmamak için trilyonluk arsasını bağışladı.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN ERYAVAŞ
HÜSEYİN ERYAVAŞ - 2 yıl Önce

sen büyükşehire layıksın başkanım

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94