banner83

MİNDERDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi güreş takımı 2012–2013 eğitim ve öğretim yılında yapılacak müsabakaların hazırlıklarına erken başladı.

MİNDERDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
banner87
 Manisa’daki okul tesislerinde başlayan birinci etap hazırlık kampı çalışmaları iki hafta süreceği bildirildi. Çalışmalara 25 öğrenci katıldı. Kamp süresince günde çift idmanla kuvvet ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar yapılacak. Sporcuların ikinci etap hazırlık kampının ise Eylül ayının ilk iki haftasında minder ağırlıklı çalışmalar ile devam edeceği belirtildi.

Çalışmalar ile ilgili olarak bilgi veren okul güreş antrenörü Behçet Karaca, “Kamptaki çalışmalarımız çok yararlı geçmektedir. Ata sporumuz güreşe alt yapıda yeni güreşçiler kazandırmak için aralıksız çalışmaktayız. Kampın başlangıcında öğrencilerimizin son durumlarını görmek için değişik performans testleri yaptık. Öğrencilerimizin mevcut durumunu görmemiz açısında testlere önem veriyorum. Öğrencilerimizden Eyüp Sayan ve Emre Karaca 8-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Aydın -Kuşadası’nda yapılan Uluslar arası Yıldızlar Zafer Turnuvasında milli takımımızda güreştiler, bu onlar için büyük deneyim oldu. Ayrıca iki öğrencimizin halen Avrupa Şampiyonasına Casinoslot hazırlanan Yıldızlar milli takım kampında bulunması da bizlere ayrı bir heyecan vermektedir. Çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü desteği sağlayan Okul Müdürümüz Giray Kara’ya çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Okul Müdürü Giray Kara ise, “Okulumuz Güreş Takımı 2011–2012 eğitim ve öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun düzenlediği, İl, Grup ve Türkiye Greko-Romen güreş şampiyonalarında, 11 birincilik, 6 ikincilik ve 20 üçüncülük olmak üzere toplam 37 madalya elde ederek büyük bir başarıya ulaşmıştır. Öğrencimiz Eyüp Sayan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının 08-10 Mayıs 2012 tarihleri arasında Karaman’da düzenlemiş olduğu Okul Sporları Yarışmalarında 15-16 Yaş Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında 63 kg. da Türkiye Şampiyonu olmuştur. Aynı şampiyonada güreşen öğrencimiz Deniz Yasak ise 69 kg.da Türkiye üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimiz Manisa için Türkiye ile yarışmaya devam etmektedirler. Okul olarak Türk güreşine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”.diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94