banner83

Motodrag’ta TARZAN fırtınası

Tarzan Motosiklet Spor Kulübü’nün sporcuları Şevket ve Furkan Eryılmaz kardeşler kendi kategorilerinde Motodrag Türkiye Şampiyonu oldular.

Motodrag’ta TARZAN fırtınası
banner87
 Tarzan Motosiklet Spor Kulübü sporcuları Furkan ve Şevket Eryılmaz kardeşler, Türkiye Motodrag Şampiyonası’nda 750cc ve 600cc kategorilerinde şampiyon olmayı başardılar. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen ve Konya Saraçoğlu Pistinde yapılan Türkiye Motodrag yarışlarında sezon tamamlandı. Sezona Eryılmaz kardeşler damga vurdu. 750cc profesyonel kategorisinde yarışan Tarzan Motosiklet Kulübü adına yarışan Şevket Eryılmaz (25) katıldığı 6 yarışın tamamını da 1. olarak tamamlayıp toplamda aldığı 150 puan ile Türkiye Şampiyonu oldu. Şevket Eryılmaz’ın kardeşi Furkan ise 600cc kategorisinde 6 yarışta topladığı 119 puan ile Türkiye 1.’si olma başarısı gösterdi. Furkan Eryılmaz’ın henüz 15 yaşında Türkiye Şampiyonu olması ve yarışlarda gösterdiği üstün performans otoriteler tarafından taktir ve beğeni ile karşılandı. Furkan’ın Avrupa Pist Yarışlarında Türkiye Motosiklet Federasyonu adına yarışmasının gündemde olduğu öğrenildi.

Tarzan Motosiklet spor kulübünün elde ettiği başarı neticesinde açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “Günümüzde hızla yaygınlaşmakta olan motosiklet yarışlarında Tarzan Motosiklet kulübü sporcuları üstün bir başarı elde ederek Manisa’mızı en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Devlet olarak bu sporun yaygınlaşması ve başarılı olan sporcularımızın ödüllendirilmesi konusunda her türlü desteğe her zaman açığız” dedi. Tarzan Motosiklet spor kulübü başkanı Rukiye Yaver ise “Motosiklet yarışlarının 6. Etabı Konya Saraçoğlu pistinde yapılan yarışlarla sona erdi. Kulübümüz Tarzan Motosiklet spor kulübü 6 ayak yarışlarda namağlup şampiyonluğunu ilan etmiştir. Bize desteğini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’ye ve AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94