banner83

TRABZORSPOR'DAN TEŞVİK PRİMİ GELDİ

Şike davası kapsamında Çağlayan'daki 13. duruşmada Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı şok bir itirafta bulundu. Yaralı, Trabzonspor’dan teşvik primi geldiğini ve bunu kendisine Hikmet Karaman’ın anlattığını itiraf etti

TRABZORSPOR'DAN TEŞVİK PRİMİ GELDİ
banner87
Şike davasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Davada dinlenen tanıklardan Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, çarpıcı ifadelerde bulundu. Yaralı, şike soruşturması sürecinde birlikte çalıştıkları eski antrenörleri Hikmet Karaman'ın kendisine Trabzonspor'un teşvik primi verdiğini anlattığını açıkladığı iddia edildi. Çağlayan'daki 13. duruşmada Manisa Başkanı Kenan Yaralı ilginç bir itirafta bulundu. Duruşma Hakimi Mehmet Ekinci, “Peki Hikmet Karaman size Trabzonspor'un teşvik primini anlattı mı?” diye sordu. Bunun üzerine Manisaspor Başkanı, “Evet anlattı. 3 Temmuz'da başlayan olaylardan sonra Trabzonspor'dan bir teşvik primi geldiğini söyledi. Bilgim bu kadar” yanıtı verdiği öğrenildi.

“Parayı sabah bankadan yolladık”

Duruşmada Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı’nın Aziz Yıldırım’dan aldığı 500 bin Dolar’da detaylı bir şekilde anlatıldı. Önce söz alan Aziz Yıldırım, ''Kenan beyin kredilerini bir bankaya toplama çalışmalarını yaptık. Hammaddesi geldi, nakite ihtiyacı oldu nakit vermedik. ''Üstünde taşıma'' dedik. Sabah bankadan gönderdik. Ödediklerini de cepten topuk yaylasına harcadık'' ifadesinde bulundu. Daha sonra söz alan Yaralı, Aziz Yıldırım'ın 2008 krizinde kendisine kulüpten kendi alacağı olan 500 bin dolar verdiğini belirtti. Yaralı, ''Sayın Aziz Yıldırım ile Kulüpler Birliği başkanlığı dahil bir dostluğumuz vardı. 2008 krizinde bana yardımcı olmasını istedim, bankadan kredi alamadım. 2-3 milyon dolara ihtiyacım vardı. Bana ''Kulüpten alacağım var oradan 500 bin verebilirim.”dedi. Bu 500 bin Dolar’ı 4 çekle geri ödedim.” dedi.

“3 Temmuz’dan sonra anlattı”

Ardından Hakim Mehmet Ekinci, Kenan Yaralı'ya davanın seyrini etkileyecek bir soru sordu. Mehmet Ekinci, “Hikmet Karaman size Trabzonspor'un teşvik girişimini anlattı mı?” şeklinde çarpıcı bir soru yöneltti. Bunun üzerine Kenan Yaralı, “Evet, soruşturma başladıktan sonra anlattı” yanıtını verdi. Bunun üzerine duruşmalara iki gün ara verildi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki şike davasına yarın devam edilecek. Bir gizli tanığın yanı sıra, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in de tanık olarak dinleneceği belirtildi. Öte yandan dava kapsamında sanık olarak bulunanlara çapraz sorgular yapılacağı öğrenildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94