banner83

TURGUTLU KASABA ARENA'YI İSTİYOR

Turgutluspor yeni bir stadyum istiyor. Maçlarını 7 Eylül Stadyumu’nda oynayan Kasaba, “Kasaba Arena” isimli 25000 kapasiteye sahip bir stadyumun yapılması gerektiğini resmi internet sitesinden duyurdu. Kulüplere önemli maddi kaynaklar getirecek olan yeni stadyumun büyük gelir kaynağı haline dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden açıklamada 7 Eylül Stadı’nın restore edilmesi gerektiği ve stad içinde de gelir getirici projelerin hayata geçirilmesi konuları yer alıyor

TURGUTLU KASABA ARENA'YI İSTİYOR
banner87
 Tuıgutluspor’un resmi internet sitesi olan www.turgutluspor.org .tr’de yayınlanan açıklama şöyle:

 

 “Futbol'un büyük bir endüstri haline geldiği günümüzde, statların da bu gelişim ve değişime uygun olarak dizayn edildiğine şahit oluyoruz. Günümüzde statlar 15 günde bir maç oynanan ve yılın büyük bir bölümünde kapıları kapatılan atıl bir yatırım değil, yılın 365 günü hizmete açılan ve kulüplere önemli maddi kaynak sağlayan üretken bir yapıya dönüşmüş durumdadır. Olaya bu açıdan baktığımızda, 7 Eylül stadı için vakti geçmeden bir takım önerilerde bulunmak istiyoruz. Bunun için de öncelikle 7 Eylül stadının Turgutlu spor tarafından uzun süreli kiralanması, senenin belli günleri değil, 365 gün kullanılacak hale getirilerek, büyük bir gelir kaynağı haline dönüştürülmesi gerekir.

7 Eylül Stadı restore kesinlikle edilmeli

Stadı şehrin en güzel ve hareketli yerinde yer almaktadır. Bulunduğu konum itibarıyla bunu değerlendirmek ve kalıcı bir gelir kaynağına dönüştürmek gerekir. Stadın dış duvarlarının yıkılarak, tribünlerin altına yapılacak yaklaşık 100 adet dükkan Turgutluspor'a olağanüstü bir gelir kazandıracaktır. Stadın dış çevresinde yer alan duvarlar kaldırılarak, kapalı salon yıkılarak,yeni stat projesinde açılacak bu dükkanlara paha biçmek bile mümkün olmayacaktır. Turgutluspor'umuzun bu yolla gelirler elde edebilir.

Stad içinde gelir getirici projeler yapılmalı

Turgutlu 7 Eylül Stadı tribünleri üzerine örtülecek çelik konstrüksiyon çatı elbette yapılmalıdır. Ancak, bundan önce, stadın içine Restaurant, Cafe, VİP loca, Sinema Salonu, alışveriş merkezi, fitnes ve jimnastik salonu, gibi gelir getirici projelerin yapılması düşünülmelidir. Bu sayede Turgutlu 7 Eylül Stadı yılın 365 günü kullanılacak, sürekli gelir getirecektir.

Stadın kale arkalarındaki boşluklar, futbol müsabakalarının olmadığı günlerde çeşitli aktiviteler için pekâlâ kullanılabilir.

"Kasaba Arena " Projesi Tek Başına Turgutluspor'u Finanse eder.

Dolayısıyla kulübümüzün, kendi ayakları üzerinde durması gerekmektedir."Kasaba Arena"projesinin hayata geçirilmesi mümkün olacaktır. Bunun için de ilk adım Turgutlu 7 Eylül stadının uzun vadede kiralanması olacaktır. Ülkemizde değişik proje şeklinde yapılan stadyumlar kısa sürede tamamlanıyor. Haydi, atın bu adımı."Turgutlu için Turgutlu spor için" "Kasaba Arena" diyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94