banner83

“Voleybolda söz sahibi olmak istiyoruz”

Gelecek senelerde voleybolda söz sahibi olmayı amaçlayan Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Voleybol Takımı, antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Toplam 30 kız öğrencinin yer aldığı takımın antrenörü Osman Koca, amaçlarının gelecek senelerde Manisa’yı temsil edecek sporcular çıkarmak olduğunu ifade etti

“Voleybolda söz sahibi olmak istiyoruz”
banner87
 Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü, bu yıl ilk kez kurdukları voleybol takımı ile minikleri sporla buluşturmaya devam ediyor. Birçok yaş grubunda Kız Voleybol Takımı kuran Spor Kulübü çalışmalarını Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Salonu’nda yapıyor. Haftada altı gün antrenman yaptıklarını belirten antrenör Osman Koca, kulübün ilk hedefinin bir ay sonra başlayacak olan turnuvalara katılabilmek olacağını ifade etti. Bu yıl tecrübe kazanacak olan takım ile başarılar yakalamak istediğini söyleyen Koca, “Atatürk İlköğretim Okulu olarak Spor Kulübü kurduk. Bu kulüp bünyesinde Voleybol Takımı’mızı oluşturduk. Küçükler kategorisinde okulumuz bu yıl yarışmalara katılacak. İlköğretim 6. sınıf 10, 5. sınıf 10 ve 4. sınıf 10 olmak üzere toplam 30 kız öğrencimiz ile birlikte altyapılı bir şekilde voleybol takımlarımızı oluşturduk” dedi. Spor ile daha bilinçli bireylerin yetiştirildiğini belirten antrenör, “ Showbahis Bütün sporcularımızı kendi kulüp bünyemizde yetiştirmeye başlayacağız. Amacımız profesyonel sporcular yetiştirebilmek. Tabi her şeyden önce sporcularımıza belli davranışları kazandırmak istiyoruz. Çalışmalarımıza yaklaşık bir ay önce başladık. Yaklaşık bir ay kadar sonra da okullar arası müsabakalar start alacak. Bu sen hedefimiz sadece bu müsabakalara katılabilmek. Ayrıca çocuklarımıza voleybol sporunu sevdirebilmeyi amaçlıyoruz. Sporcularımız çok istekli ve arzulu. İnanıyorum ki bu sporcular arasında ilimizi temsil edebilecek sporcular çıkaracağız” diye konuştu.

Manisa’da kapalı spor salonu sıkıntısı olduğu için çalışmalarını SHÇEK salonunda yaptıklarını belirten Koca son olarak şunları ekledi: “İl Müdürü’nün yardımları ile haftanın üç günü Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) spor salonunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sene ilk hedefimiz çocuklarımızı yarışmalara sokmak olacak. Hem tecrübe bakımından hem de diğer öğrencilerimizi özendirmek için yarışmalara katılma hedefindeyiz. Yeni kurulan bir takım olduğumuz için başarı anlamında bir hedefimiz bulunmuyor. Ama önümüzdeki sene Atatürk İlköğretim Okulu olarak voleybolda söz sahibi olmak istiyoruz ve hedeflerimize ulaşabilmek için yoğun bir şekilde çalışacağız.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94