banner83

Yerel derbide nefesler tutulacak

1. Amatör Küme A Grubu’nda bu hafta yerel derbi heyecanı yaşanacak. Aynı Ali Mahallesi’ni temsil eden Akgünspor ve Maltaspor, bugün saat 16:00’da Sekiz Eylül Stadı’nda kozlarını paylaşacak

Yerel derbide nefesler tutulacak
banner87
 1. Amatör Küme A grubu’nun iki iddialı ekibi Akgünspor ile Maltaspor yerel derbi niteliği taşıyan maçta karşı karşıya gelecek. Aynı mahallenin iki farklı temsilcisi olan Akgünspor ile Maltaspor uzun yıllardır süren ezeli rekabette bugün kozlarını paylaşacak. Bugün saat 16:00’da Sekiz Eylül Stadı’nda karşılaşacak iki takım da 6’şar puanda 3. ve 4.’lüğü paylaşıyor. Önemli olanın dostluk olduğunu fakat bu derbide galip gelmenin öneminin altını çizen Akgünspor Başkanı Enis Sağlam, rakibi Maltaspor ile karşılaşacakları maçın kendileri için önemli olduğunu vurguladı.

 

“Dostluk kazansın”

Bu sezon ki hedeflerinin ilk 3 arasında yer almak olduğunu kaydeden Sağlam şunları ifade etti: “Amacımız gençlere sporu sevdirip onlara sahip çıkmak. Biz 1950 yılında kurulmuş bir amatör futbol takımıyız. Uzun yıllardır Manisa amatöründe Akgünspor ile Maltaspor arasındaki maçlar her zaman ayrı bir keyifle yaşanmıştır. Çünkü 2 takım arasındaki bu maçlar derbi niteliği taşımaktadır. Bu bizim gençlerimiz ile birlikte ilk derbimiz olacak. Aynı mahallenin 2 takımı karşı karşıya gelecek. Temenni ediyorum ki bu lokal derbiyi biz kazanacağız. Ama herşeyden önce 2 takım arasındaki dostluk çok önemli. Kazanan dostuk olsun.”


1. Amatör Küme’de 4. hafta programı

 


29 EKİM 2011 C.TESİ

 

MÜSABAKALAR

SAAT

 

 

SAHA

Selvilitepe-Turgutlu Bld.

15:00

 

 

Atatepe(1.Amatör)

Akgün-Malta

16:00

 

 

Sekiz Eylül

Akmescit-Ulucami

14:00

 

 

Sekiz Eylül

Muradiye Bld.-Sanayi

15:00

 

 

Muradiye

Alaybey-Yeni Manisa

12:00

 

 

Sekiz Eylül

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94