BELEDİYEDE TASARRUFA GİDEN BAŞKAN AKIN,  SÖZ VERDİKLERİNİ YAPMAYA BAŞLADI 

Manisa'da Denge Gazetesi ekibi, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. 

BELEDİYEDE TASARRUFA GİDEN BAŞKAN AKIN,  SÖZ VERDİKLERİNİ YAPMAYA BAŞLADI 
banner87
Manisa'da Denge Gazetesi ekibini temsilen İnsan Kaynakları Müdürü Yasemin Kurtaç ve Reklam Müdürü Belgin Koçak, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde Turgutlu halkının desteğiyle Turgutlu Belediye Başkanı seçilen Çetin Akın'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Basının toplum düzeninin denetleyeceği bir unsur olduğuna dikkat çeken Başkan Akın, gazete ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Mazbatasını alarak görevine başladıktan sonra söz verdiği gibi makam aracını ilçe içinde kullanmayan, makam odasının kapısını kaldıran ve tebrik ziyaretleri için çiçek değil de verdiği banka hesabı numarasıyla ihtiyaç sahiplerine aş yardımında bulunan Başkan Akın, seçim sürecinde halka verdiği sözleri uygulamaya başladığını söyledi. 

Meclis üyeleriyle Turgutlu'ya en iyi hizmeti getirebilmek için anlaştıklarını söyleyen Başkan Akın,   "Birleşe birleşe kazanacağız" dedik. Şimdi kazandık, birleşe birleşe kazandık. Turgutlu halkının bizlere sandıkta verdiği mesaj neydi? 'Birleşe birleşe yönetmek' Buradan tekrar söz veriyorum; Turgutlu'yu birleşe birleşe yöneteceğim. Kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, sizlere, halkıma hesap vererek yöneteceğim.” dedi. 

“İLK PROJEMİZ İÇİN İŞÇİ ARKADAŞLARIMLA SABAH MESAİYE BAŞLIYORUM” 

Seçim sürecinin uzun ve zorlu bir süreç olduğunu kaydeden Başkan Akın, “Bu süreçte vatandaşlarla birebir gitme, projelerimizi ve yönetim anlayışımızı anlatma fırsatımız oldu. Bizlerde Salı günü görevimizi devir aldıktan sonra sahalarda söylediğimiz projelerimizi gerçekleştirmeye başladık. Benim  'İlk 90 günlük eylem planı' diye açıkladığım projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımıza başladık. İlçemizin bozuk yolları var, hatta vatandaşlarımız 'köstebek yuvası' diyordu onlara. O yolları 90 gün içerisinde bitireceğiz diye taahhüdümüz olmuştu. Ben de seçim sonrası sabah 7 buçukta şantiyelerde mesaime başlıyorum. Köstebek yuvası yolları işçi arkadaşlarımın çalışmalarını denetleyerek birlikte mesai harcayarak yolların tamiratıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu sürede de belediyenin son halinin bir fotoğrafını çekmeye çalışıyoruz. Daire birimlerimizle ayrı ayrı toplantılar gerçekleştiriyoruz. Turgutlu halkı bize çok güzel bir mesaj erdi. Meclis toplantımızı yapıp gereken birimleri oluşturduktan sonra bütün muhalefet üyeleriyle, meclis üyeleriyle birlikte Turgutlu'ya hizmet konusunda sözleştik. Çok mutlu ettiler beni. Ben buradan meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum.”  dedi. 

“BELEDİYEDEKİ GEREKSİZ HARCAMALARI TAMAMEN KALDIRDIK” 

Belediye harcamalarında tasarruf planı oluşturduklarını kaydeden ve bundan sonraki projelerinden söz eden Başkan Akın, “Bozuk yolları, Ergenokon Mahallesinde alt geçidi, sahalarda söz verdiğimiz gibi yeni bir hayvan barınağı, hayvan pazarı, mahallelerin ortak kullanacakları taziye evleri, kreş, fuar alanı çalışmamız olacak.  Öncelikle belediyenin kaynaklarını verimli kullanmakla ilgili bir takım tasarruflarda bulunduk. Gereksiz harcamalar vardı. Bu harcamaları tamamen kaldırdık. 5-6 aylık bir tasarruf dönemimiz olacak. Sonrasında neler yapılabilir bunun çalışması içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu. 

“AŞ EVİ İÇİN ÇOK GÜZEL BAĞIŞ TOPLADIK” 

Mazbatasını aldıktan sonra makam aracını kullanmadığını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Makam arabası kullanmıyorum.  Makam odamın kapısı yok. Göreve geldiğim için tebrik etmek isteyen arkadaşlarımdan verdiğim hesap numarasına aş evine yardım için destek istedim. Çok güzel de bir bağış topladık. Çok mutlu oldum. Destek veren vermeyen herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi. -Özlem ŞAHİN
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER