ULUSAL HABERLER Haberleri

TÜRKİYE YASTA
28 Şubat 2020, 17:52 0
TÜRKİYE YASTA
Türkiye, dün gece İdlib'den gelen acı haberlerle yasa boğuldu. Esad rejiminin hain saldırısı sonrası 33 Türk askeri şehit olurken, 32 askerimiz yaralandı. Şehit olan askerlerin kimlikleri açıklanırken, Şehit Emre Baysal’ın da Manisalı olduğu öğrenildi.
KÜRESELCİLERİN ORTADOĞU PROJESİ VE TÜRKİYE PLANI 
16 Şubat 2020, 13:07 0
KÜRESELCİLERİN ORTADOĞU PROJESİ VE TÜRKİYE PLANI 
“Global Bir Savaş İçin Düğmeye Basıldı.” Geçen hafta bu başlık altında uzunca bir yazı yazmıştım. Kafalarda soru işareti oluşturan mevzuular üzerine de daha detaylı yazacağımı belirtmiştim. Gelelim meselenin özüne...
AYDIN; “ÖZLENEN TARİŞİ GERİ GETİRECEĞİZ”
04 Şubat 2020, 12:56 0
AYDIN; “ÖZLENEN TARİŞİ GERİ GETİRECEĞİZ”
25 yıldır önemli görevlere imza atan, 2013 yılından beri Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten ve 2006 yılı itibariyle de Tariş Ayma İç ve Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulunda görev alan Faruk Aydın, S.S.Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Koop. Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 4 yılda bir yapılan seçimlerde başta Manisa, Denizli, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Muğla ve Aydın kooperatifleri olmak üzere bu illerdeki tüm delegeler oy kullandı.
Manisa Büyükşehir İtfaiye Ekipleri Elazığ'da
25 Ocak 2020, 10:25 0
Manisa Büyükşehir İtfaiye Ekipleri Elazığ'da
Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İtfaiye ekipleri Elazığ’da arama kurtarma çalışmalarına yardım ediyor.
ARTIK OTOBÜSTE EVCİL HAYVAN TAŞINABİLECEK
10 Ocak 2020, 17:48 0
ARTIK OTOBÜSTE EVCİL HAYVAN TAŞINABİLECEK
Aşı karneli kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilecek.
CHP'li Özel’den Kanal İstanbul Açıklaması
24 Aralık 2019, 18:38 0
CHP'li Özel’den Kanal İstanbul Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa’da düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul tartışmalarına da değinen Özel; "Bu iktidarın sonu gelmektedir. Bunu Cumhurbaşkanı bilmektedir. İstanbul’un bağrına bu hançeri saplayanları unutmayız. Bu müteahhitlerin parasını ödemeyiz. Devlette devamlılık esastır cevabını veriyorlar. Dış politikada, kalkınmada, hukuk devletinde devlette devamlılık esastır. Ama rüşvette, yolsuzlukta, liyakatsizlikte, peşkeşte devlette devamlılık olmaz. Buna son vermek olur. Talanda devamlılık olmaz. CHP bu talanı da peşkeşi de durduracaktır.”dedi.
SİGARADA YENİ UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR
04 Aralık 2019, 17:34 0
SİGARADA YENİ UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR
Yarından itibaren sigarada düz ve standart paket uygulaması başlıyor. 5 Ocak 2020 tarihine kadar eski paketlerin satışı devam edecek. Bu tarihten itibaren ise sadece yeni paketlerin satışı yapılacak.
MHP açıkladı: 129 BİN KİŞİ TAHLİYE OLACAK
28 Ekim 2019, 17:10 0
MHP açıkladı: 129 BİN KİŞİ TAHLİYE OLACAK
MHP'nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ‘Şartlı Ceza İndirimi’ kanun teklifinin yasalaşması halinde toplamda 129 bin kişinin tahliye olacağını açıkladı.  
AT VE DOMUZ ETİ YEDİRMİŞLER
14 Ekim 2019, 14:50 0
AT VE DOMUZ ETİ YEDİRMİŞLER
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan firmaları ifşa etti. Bakanlık yaptığı denetimlerde birçok ilde domuz eti ve at eti yedirildiğini gözler önüne serdi. Sucuk, kavurma, et döner, tavuk döner, sosis, salam, kıyma ürünlerinde at eti, kanatlı hayvan eti ve domuz etine rastlanıldığı bildirildi.
Telefonlara İsrail şirketi sızdı
14 Mayıs 2019, 12:33 0
Telefonlara İsrail şirketi sızdı
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden telefonlara casus bir yazılım yüklendiği ortaya çıktı.