banner83

Ege'de deprem fırtınası!

Ege sabah saatlerinde 3 depremle sarsıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.03'te 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi'nden gelen son dakika haberine göre ise saat 08.47'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci depremin büyüklüğü daha sonra 4.8 olarak revize edildi. Ardından 09.34'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 11.35'te bir depremin daha meydana geldi, depremin büyüklüğü 5.1 olarak bildirildi.

Ege'de deprem fırtınası!
banner87

Kandilli Rasathanesi'nden de deprem ile ilgili açıklama geldi. Derinliğin 9 kilometre olduğu belirtilen açıklamada, depremin büyüklüğü 4.1 olarak ifade edildi.

Saat 08.47'de ise 5.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Merkez üssü yine Ege Denizi olan deprem. İzmir ve Balıkesir başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 5.1 olarak duyurdu.

Daha sonra depremin büyüklüğüyle ilgili revize geçen AFAD ve Kandilli, sarsıntıyı 4.8 olarak güncelledi.

DEPREM FIRTINASI!

Öte yandan bölgede bir deprem daha meydana geldi. Saat 09.00'da İzmir'in Karaburun açıklarında meydana gelen 3. deprem 4.7 büyüklüğünde... AFAD'ın açıkladığı depremin derinliği ise 7 kilometre olarak kaydedildi.

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 09.34'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

BİR DEPREM DAHA! İSTANBUL'DA DA HİSSEDİLDİ

İzmir'in Karaburun açıklarında saat 11.35'te bir depremin daha meydana geldiği bildirildi. AFAD'dan yapılan açıklamada depremin büyüklüğü 5.1 olarak açıklanırken derinlik 3.42 km. olarak bildirildi.

Ege Denizi'ndeki depremi İstanbul'da da bazı vatandaşlar hissettiğini söyledi.

BAKAN KURUM: EKİPLERİMİZ İNCELEMELERİNİ BAŞLATTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'deki depreme ilişkin, 'İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimiz incelemelerini başlattılar. Şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık.' açıklamasını yaptı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94