banner83

Normalleşme Süreci Mart'ta Başlıyor

Normalleşme Süreci Mart'ta Başlıyor
banner87

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Restoran, kafe gibi işletmelerin yol haritasının önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirten Erdoğan, "Mart, aşılamada mesafe kat edeceğimiz bir ay olacak; illerimizi 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" dedi. Normalleşme süresi hangi güç başlayacak? Kabine toplantısı kararları belli oldu mu? Kısıtlamalar ve yasaklar kalkacak mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILDI?

Kabine toplantısı bugün 17 Şubat 2021 tarihinde yapıldı.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLIYOR MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ve alınan bazı kararlar;

"- Mart ayı aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacak. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz."

"- İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız."

"- Salgın tedbirleri sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak."

"- Hafta sonu uygulamasından başlayarak, sokağa çıkma kısıtlamasını illerdeki duruma göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94