ÜNLÜ SUNUCU YILMAZ ÜNSAL 71 YAŞINDA

Manisa’nın unutulmayan sunucularından ve kentin Erkan Yolaç’ı olarak bilinen Yılmaz Ünsal 71 yaşına girdi. Duayen sunucu yeni yaşını yüzlerce televizyon programı yaptığı ETV’de kutladı. Pastasını ETV Genel Müdürü Velihan Yumrukaya ile birlikte kesen Yılmaz Ünsal,  ETV ve denge Gazetesi  çalışanları ile doğum gününü kutlamaktan mutlu olduğunu ifade etti.


Manisa’da 30 yıldır sunuculuk yapan Yılmaz Ünsal, 71 yaşına girdi. Gerek giyim, gerekse yaşam tarzı ile ilkelerinden asla ödün vermeyen duayen sunucu yılmaz Ünsal yeni yaşına ETV ve Denge Gazetesi çalışanları ile girdi. ETV Tesisleri bahçesinde kendisi için hazırlanan pastayı kesen Yılmaz Ünsal, yüzlerce program yaptığı ETV’de doğum günü kutlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti. 7’den 70’e tüm Manisalıların sevgisini kazanan Yılmaz Ünsal  Ünlü Program sunucusu Erkan Yolaç’ın ‘evet’, ‘hayır’ programlarının yerel versiyonunu yıllarca ETV’de yaptı. Müzik, spor ve yarışma programları sundu. Yılmaz Ünsal şimdilerde özel açılış ve organizasyonlarda sunuculuk yapmaya devam ediyor.

Manisa’da geçirdiği 30 yılı ve mesleki hayatını Denge Gazetesi’ne anlatan Yılmaz Ünsal , “1985 senesinde İzmir Fuarı’nda komedyen Yalçın Menteş ile sahne hayatıma Akasyalar da başladım. Daha önceleri Manisa’da yıllarca düzenlenen bütün etkinliklerde görev aldım. İlk çıktığım sanatçılar Ahmet Özhan, Seyyal Taner, Müjdat Gezen, Selçuk ve Rana Alagöz idi.  Ondan sonraki yıllarda Türkiye’nin en gözde sanatçıları ile Manisa dışında program yaptım.  Bunların hepsini söylesem satırlara sığmaz ama en çok zevk aldığım sanatçılardan biri Kuşadası  Pıne Bay Otel’de Muazzez Ersoy, Sibel Can idi. Özel hayatımda mümkün olduğunca kendime baktım. Belki de en büyük avantajım sigarayı hiç kullanmamış olmamdır. Manisalı olmam ve Manisa’yı sevmem burada dünyaya gelmiş bir kişi olarak hemşerilerime minnet duygularımı sunmak isterim. Radyoculuk dönemimde yaptığım programlarda olsun TV programlarında olsun Sanat müziğinden hiç ödün vermedim. Olmazsa olmazlarımdandır.  İyi bir aile babası olmam ve insanlara olan yaklaşımım Manisa’da ki dostlarım, arkadaşlarım benden uzakta olsa kardeşlerimle kendimi yaş farkı gözetmeksizin onlarla birlikte oldum. Yolda, caddede veyahut herhangi bir yerde gördüklerinde hiç değişmemişsin, hep aynısın diyorlar. Bende bu sizin güzel bakışınız, diyorum. Baktığımda 70 yıl nasıl geçmiş, sanki hiçbir şey yaşamamışım” diye konuştu.
 

YORUM EKLE

banner95

banner94