banner83

ÜZGÜNÜZ ÇOCUKLAR KÖTÜ BİR DÜNYA BIRAKTIK SİZLERE

Bu ülke çok şeyler yaşadı ve gördü. Bu necip milleti üzmeyen kalmadı içimizde ya da dışarıda. Ya terör belası yaktı ciğerlerimizi ya da olmayacak kazalar.
Dedim ya, bitmek bilmeyen kazalar ve ölümler arasına en çok da taciz ve tecavüz olayları sıktı canımızı. Cinsel istismarın en dibini gördük ülke olarak. Yazmaya bile gitmiyor ellerim. Öyle pislikler gördük ki, 3 yaşındaki bebeğe tecavüz ediyor yada küçük kız çocuğuna tecavüz edip bir de başını taşla eziyor.
Ya bunlara hep sorulduğunda " Bilmiyorum kendimde değildim hatırlamıyorum" gibi bahanelerin ardına sığınıyorlar. Ulan sapık, küçücük çocuğa sarkıntılık yapma iç güdüsünü taşıyorsun da sonra mı yaptığını bilmiyorsun?
Bir toplum, çoluk çocuğa sağlanan güveni yitirmişse o toplumun hayatı uzun sürmez. Adam bildiğin psikopat, cani, ırz düşmanı, gözü dönmüş mikrop erkek kız çocuk kadın demeden potansiyel suçlu, adeta ölüm makinası gibi ortalarda dolaşıyor. Yakalanıyor hapisten çıkıp yine hiç olmamış gibi canlar yakmaya devam ediyor.
KANUNLARIMIZ YETERSİZ VE CAYDIRICI DEĞİL
Öyle kararlar alınıyor ki bazı davalarda ancak halk ve sosyal medyadan tepki geldiğinde tekrar gözden geçiriliyor. Peki neden kanunlarımız caydırıcı değil? Birilerine müebbet vermek için illa bir bireyin ölmesi mi gerekiyor.
Bakıyorum ülkenin dört bir yanında ceza evleri inşa ediliyor. Oysa avrupada bazı ülkeler ceza evlerini çoktan kapattı. Ama ülkemizde adam çekini ödeyemiyor caza evine, kredi kartı borcunu ödeyemiyor caza evine, nafakasını ödeyemiyor ceza evine yani ceza evleri istemeden suç işleyen ya da suça karışanlarla dolu.
Bu ülkede hiç yaşamadıysak senede 15 ya da 20 olay yaşıyoruz çocuk istismarı konusunda. Her yıl yaşanmasına rağmen hala önlem alamıyoruz. Artık otobüslerde yaşlı amcalar karşısında çocuk görünce yön değiştirmek zorunda kalıyor. Parkta kimsenin çocuğuna dokunamıyorsun. Hele hele ‘bir yiyecek ikram edeyim’ de, bak neler oluyor seyret.
SOSYAL MEDYA İDAM DİYE YIKILIYOR AMA NAFİLE
Bu kadar çok olaya şahit oluyıruz ki, insanın kanı donuyor. O çocukların yaşadıkları tramvalar, acılar, psikolojileri, toplum tarafından dışlanmış bakışlar ve arkadaşlarının gözünde yaşadıkları ezilmeler.
Evet ben de idam istiyorum bu canilere, gözü dönmüş hayvanlara, pisliklere, çocuğa el uzatanlara ama hani nerde? işte son olay Elmalı davası, insan okuyunca bile midesi kaldırmıyor. Bir de bu çocukları ve bunların gerçek ailelerini düşünün.
Çok bozulduk ülke olarak. Ne ara böyle olduk biz. "Okul önlerinde esrar satan satıcıları görürseniz kırın bacaklarını" demişti İç İşleri Bakanımız. Umarım bu suçlulara da on kat fazlasını yapar.
Çok moralim bozuldu içim kalktı adeta bunları yazınca hepimizin çocukları var.
Rabbim tüm çocuklarımız önce sana emanet, sen onları koru...

YORUM EKLE

banner95

banner94