BU SERGİ HARİKALAR DİYARI'NDAN

Manisa Belediyesi’nin Ocak ayı kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim ve el işi sergi açılışı, Kültür Merkezi Fuaye Salonunda gerçekleştirildi. Harikalar Diyarı Kreş’inde eğitim gören öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel çalışmalar, Manisalılar’ın beğenisine sunuldu.

16 Ocak 2012 Pazartesi 14:30
 Harikalar Diyarı Kreşi öğrencileri, enerjide tasarruf bilinci oluşturmak amacıyla hazırladıkları projeleri, Manisa Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde sergiye açtı.

Kültür Merkezi Fuaye Salonunda gerçekleştirilen açılışa Belediye’den beklenen misafirler gelmeyince veliler açılışı kendileri yaptı. Açılış konuşmasını ise, aynı zamanda öğrenci velisi olan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Tuncay Özer yaptı. Özer, “Dünya’nın en pahalı unsuru enerji. Çocuklarımızın hazırladığı resim ve el işi çalışmaları da enerji tüketimi konusunda önemli mesajlar veriyor. Umarım bu sergi, Manisalıların duyarlılığının artması noktasında etkili olur. Biz de enerjinin doğru kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu sergiyi hazırlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Kreş Müdürü Aysel Key Büyükbardakçı ise, “Belirli gün ve haftalarda hazırladığımız projeleri, velilerimizle ve Manisalılarla paylaşmak istedik. Amacımız öğrencilerimize özgüven duygusu kazandırmak. Sergimiz 19 Ocak tarihine kadar açık kalacak. Manisalı vatandaşlarımızı sergimizi ziyaret etmeye bekliyoruz” diye konuştu. Veliler daha sonra sergiyi dolaşarak, kreş müdüründen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Yükleniyor...