CHP'li Kadınlar, İşsiz Kalan İhtiyaç Sahibi Vatandaşlar İçin Erzak Yardımı, Sokak Hayvanları İçin de Mama Desteği Başlattı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işyerinin geçici olarak kapatılmasının ardından, işsiz kalan bazı vatandaşların evine ekmek götüremez hale geldiğini ve bu konuda gün geçtikçe daha fazla yardım talebi aldıklarını söyleyen CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, yetkililer ve tüm vatandaşları destek olmaya çağırdı. Öte yandan CHP’li kadınlar, kepenk indiren esnafların beslediği sokak hayvanlarının da sahipsiz ve açlıkla baş başa kalmamaları adına mama kampanyası başlattı.

CHP'li Kadınlar, İşsiz Kalan İhtiyaç Sahibi Vatandaşlar İçin Erzak Yardımı, Sokak Hayvanları İçin de Mama Desteği Başlattı.
banner46
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, İçişleri Bakanlığının talimatları gereği birçok işyeri geçici olarak kapatıldı. 'Salgının bulaşmaması için evde kalınması gerektiği' çağrıları üzerine vatandaşların eve kapanmasının ardından iş yapamaz hale gelen birçok esnaf da kepenk indirdi. Lokanta, kafe gibi yerlerden artan yiyeceklerin verildiği ve bazı esnafların beslediği sokak hayvanları da, bu iş yerleri kapanınca aç kalma durumuyla karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine harekete geçen CHP Manisa İl Kadın Kolları ve Şeyhadeler İlçe Kadın Kolları, esnafların dükkanlarını kapatmasıyla sahipsiz kalan sokak hayvanları için besleme çalışmasını başlattı. CHP’li kadınlar, kendi imkanlarıyla ve topladıkları desteklerle aldıkları mamaları, sokak hayvanları için şehrin dört bir yanına dağıtmaya başladı. 

TÜM VATANDAŞLARI DESTEK OLMAYA DAVET ETTİ


Pandemi haline gelen Koronavirüs salgını sonrası zor bir süreçten geçildiğini söyleyen CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal; "Ülkemizin geçirdiği bu zor süreçte, sokak hayvanlarımız da oldukça kötü etkileniyor. Biz de onları açlığa terk etmemek adına mama desteğine başladık. Bu süreçte kepenk indiren esnaflarımızın baktığı sokak hayvanları var. Duyarlı esnaflarımızın baktığı bu canlarla, şimdi de biz elimizden geldiği kadar ilgilenmeliyiz. Bu durumu Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanımız Olcay Şafak ve il yönetiminde bulunan arkadaşlarımızla konuştuk. Topladığımız mamaları, duyarlı kadınlarımızla birlikte sokak hayvanlarının çok olduğu yerlere bırakıyoruz. Tüm vatandaşlarımız da bu süreçte kapılarının önüne mama ve su koyarak bu canlarımıza yardım edebilir. Ve bu konuda özellikle Şehzadeler İlçe Başkanımız Hakan Gürtunca ve Sayın Hasan Nüzket beye de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kötü günleri, sevgiyle ve işbirliği yaparak aşacağımıza inanıyoruz. Bir hafta daha yetecek mamamız var. Destek olmak isteyen vatandaşlarımız 0507 947 85 64 numaralı telefondan bizlerle irtibata geçebilirler.” diye konuştu.

"İŞSİZ KALAN BİRÇOK VATANDAŞ EVİNE EKMEK GÖTÜREMEZ OLDU"

CHP Manisa İl Kadın Kolları Şadiye Uysal, Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok vatandaşın işsiz kaldığını ve evine ekmek götüremediğini dile getirdi. Bu konu ile ilgili çok fazla yardım talebi almaya başladıklarını da söyleyen Başkan Uysal, yetkililerden bir çözüm beklediklerini iletti. Birçok işyerinin kapanmasıyla işsiz kalan ve yevmiye usulü çalışan vatandaşların şu süreçte yardıma muhtaç hale geldiğini ifade eden Uysal, şu sözlere yer verdi; "Birçok vatandaşımız bu süreçte işsiz kaldı. Evlerine ekmek götüremez oldular.  Zor bir süreçten geçiyoruz. Bazı ailelerde sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Erzak ihtiyacı olan vatandaşların olduğunu öğreniyoruz. Gerek CHP’li belediyelerimiz, gerekse bizler elimizden geldiğince bu aileleri tespit edip, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sabırlı olun, evde kalın diyoruz ama bu insanlar evde ne yiyecek ne içecek? Hükümetin bu konuda önemli adımlar atması gerekiyor. Biz elimizden geldiği kadar bu ailelerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bu yeterli değil. Bu konuda tüm vatandaşlardan da duyarlılık ve destek bekliyoruz.”

 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER