"EVDE KAL" UYARILARINA RAĞMEN MANİSA SOKAKLARI BOŞ KALMIYOR!

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de her geçen gün vaka ve ölüm sayısı artarken,  "Evde kal" çağrılarına rağmen Manisa’da çok sayıda vatandaşın sokağı terk etmediği görülüyor. Havaların ısınmasıyla sokakların daha da kalabalıklaşması tehlikenin boyutunu arttırıyor.

"EVDE KAL" UYARILARINA RAĞMEN MANİSA SOKAKLARI BOŞ KALMIYOR!
banner87
HABER: CANER KILIÇ - ÖZLEM ŞAHİN
Koronavirüs salgını tüm dünyada korku salarken, Manisa'da çok sayıda vatandaş "evde kal" çağrılarını dikkate almamaya devam ediyor. Koronavirüs tehlikesine aldırış etmeyen kişiler, sıcak havaları da fırsat bilerek cadde ve sokakları doldurdu. Mümkün oldukça sokağa çıkılmaması için polis ekipleri de anons yaparak uyarıları sürdürdü. Uyarıları dikkate almayan vatandaşlar, özellikle banka önlerindeki uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi vatandaşlar ise alışveriş için çarşıya gelirken, 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralına da uyulmadığı görüldü. Öte yandan Etv Manisa mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, zaruri ihtiyaçlarını karşılamak ve ödemelerini yapmak için dışarı çıkmak zorunda kaldıklarını belirtirken, kimileri de evde sıkıldıklarını gerekçe gösterdi. Acil işlerden dolayı çarşıya çıktıklarını söyleyen vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının gelmesini istedi. İşte bazı vatandaşların konu hakkındaki duygu ve düşünceleri;

“ŞEFFAFLIK OLMADIĞI İÇİN İNSANLAR BU DURUMU CİDDİYE ALMIYOR”

“Virüs salgınında ülkemizde gerçek rakamların söylendiğini düşünmüyorum. Bir şeffaflık olmadığı içinde insanlar bu durumu ciddiye almıyor. Bu konunun gerçekten ciddiye alınmadığı, normal yerlerde Cuma namazı yasaklanırken Beştepe’de VİP şeklinde Cuma Namazı kılınmasıyla gösteriliyor. Ben uzun zamandır dışarı çıkmıyordum. Bugün çıkmak zorunda kaldım. Kendimce hiçbir yere dokunmayarak ve hijyenime dikkat ederek önlem alıyorum.”

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”


“Maalesef vatandaşlar sokağa çıkma uyarısına uymuyor. Ben çok acil olmadığı sürece dışarı çıkmıyorum.  Herkes sokakta. Manisa’da zaten Umre’ye giden hacılardan dolayı büyük bir patlama bekleniyor. Evden çıkmamamız, önlemlerimizi almamız gerekiyor. Şu durumda sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli.”

“MECBURİYETTEN DIŞARI ÇIKTIM”


“Ben mecburiyetten dışarı çıktım. Yaşlı annemin işlerini halletmek için. Bence sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli”

“İNSANLARIN RAHATLIĞINA ŞAŞIRIYORUM”


“Ben 17 gündür hiç dışarı çıkmadım. Evde bile korkuyla duruyorum. Bugün mecburi çıktım. Çıkmaz olaydım. İnsanlar hiçbir önlem almadan dışarı çıkmış. İnsanların rahatlığına şaşırıyorum.”

“ÖNLEM ALMIYORUZ”


“Herkes sokakta. Biz de sokaktayız. Alışveriş yapmak için çıktık. Virüs için hiçbir önlem almıyoruz. Şuanda bir korku yok.”
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rana
Rana - 9 ay Önce

Valla evde oturanlar enayi mi hiç mi canları sıkılmıyo bu ne ya hiç mi insanların değeri yok mu oturun evinizde lütfen evinizde kalın

Seko
Seko - 8 ay Önce

Başkasının canını hice saymayın herkes disarda

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94