GÖZÜYAŞLI ANNE KIZININ KURTULMASI İÇİN YALVARDI!

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde Bağyolu’nda yaşayan 70 yaşındaki Necla Akgüner, hayatta kalma mücadelesi veren kızı Sultan Çoban (35) için gözyaşlarına boğularak yardım istedi. Sultan Çoban, yıllar önce askere uğurlama hayali kurduğu oğlunu trafik kazasında kaybedince, yaşadığı üzüntüden sonra ardı ardına gelen hastalıklara daha fazla direnemiyor.

GÖZÜYAŞLI ANNE KIZININ KURTULMASI İÇİN YALVARDI!
banner87
Bartın’da yaşayan ve 1 kız 2 erkek çocuğu annesi olan Sultan Çoban, yıllar önce askere gidecek oğlunu uğurlamak için hazırlık yaparken, bir anda gelen trafik kazası haberiyle adeta yıkıldı. Oğlunu trafik kazasında kaybeden Sultan Çoban, yaşadığı yoğun üzüntünün ardından hastalıklara mahkum oldu. Hastalıklardan dolayı gün geçtikçe kilo alan, doktorlarca kalp ve beyin damarlarının giderek tıkandığı söylenen Sultan Çoban, maddi yetersizlikten dolayı evinde adeta öleceği günü bekliyor. Yaşamak için bir umut bekleyen Sultan Çoban’ın 70 yaşındaki annesi Necla Akgüner de gazetemiz Denge’ye konuşarak, kızının kurtulması için yardım istedi.

 “ANNE KURTARIN BENİ DİYOR”

Necla Akgüner, kızı Sultan Çoban’ın her gün kendisini arayıp “Anne ölmek istemiyorum. Beni kurtarın” sözleriyle gözyaşı döktüğünü anlatarak, şunları söyledi; "Ben Bağyolu’nda yaşıyorum. Kızım Bartın Gürgenpınar’da oturuyor. Oğlu kaza yapınca önce koah hastalığına yakalandı. Daha sonra kalp ve beyin damarlarının tıkandığı söylendi. Kocası kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmak istedi, defalarca kredi çekti ama kızımı bu hastalıklardan kurtaramadı. Doktorlar yapacak bir şey yok demiş. “Anne kurtarın beni diyor” benim de gücüm yok kurtarmaya. Bütün hayırseverlerden ve Cumhurbaşkanından rica ediyorum kızımı kurtarsınlar. Kızımın iki erkek çocuğu var. Kızı da benim yanımda. İki oğlundan birisi öldü.17 yaşındaki kız torunumu da ben okutuyorum. Kızım hastalıklardan dolayı giderek kilo alıyor ve şuanda kilosu da 100’ü gecik. Kızım makinaya bağlı yaşıyor ama makine da kar etmiyor. Şimdi 35 yaşında ölümü bekliyor. Ağzından kan geliyor, kocası hastaneye götürüyor ama çaresi yok diyorlarmış. İstanbul'da bir hastane varmış kızımı iyileştirebilecek ama ona da kocasının imkanları yok. İstediğim kızımı kurtarsınlar, başka bir isteğim yok, evladımı kurtarsınlar yeter. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Kızıma bir evladı olarak baksın. Ben de bir anne olarak yalvarıyorum. Kocası kredi çeke çeke tedavi ettirmeye çalıştı ama şimdi evde sadece ölümü bekliyor.
 
Sultan Çoban’ın oğlu Muhammet, askere gitmeden önce davetli olduğu dayısına yemeğe gitmek üzere yola çıktı. Aracı ile birlikte Muradiye yakınlarında tırın altında kaldığı öğrenilen Muhammet, Manisa Celal Bayar Hastanesi’nde verdiği 15 günlük yaşam savaşını kaybetti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER