banner83

İstanbul’daki Düğün Alanlarının Kapasiteleri Nedir?

İstanbul’daki Düğün Alanlarının Kapasiteleri Nedir?
banner87

Düğün hazırlıklarına başladığınızda ilk yapmanız gerekenlerden biri davetli sayınızı belirlemektir. Çünkü ilk aşama olan mekan seçimini kapasiteye göre yapmanızda, davetli sayınızı baştan belirlemeniz avantaj sağlar. Yemekli düğünlerde kişi başı fiyatlandırma yapıldığını göz önünde bulundurursak, davetli sayınızı bilmeniz bütçe planlamanızı da net bir şekilde yapmanızı sağlar. İstanbul’da düğün için alan arayan çiftlerin birçok alternatifi var. Bu mekanları https://dugun.com  üzerinde bir arada bulabilir, davetli sayınıza göre filtreleme yaparak listeleyebilirsiniz.

Şehirdeki mekanlar türlerine göre farklı kapasitelere sahip. Yakınlarınızı bu özel gününüzde bir arada görmek istiyor ve kalabalık bir davet planlıyorsanız şehirdeki düğün salonlarının kapasitesinin 3.000 kişiye kadar çıktığını bilmelisiniz. Kalabalık düğünler için en ideal mekan seçenekleri arasında yer alan sosyal tesisler geniş kapasiteye sahip. İstanbul’da yer alan sosyal tesislerde,  2.000 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Oteller ise geniş bir alanı ve ihtişamı bir arada sunuyor. Kalabalık davetler için ideal düğün mekanlarından. Şehirdeki düğün yapılan otellerde yemekli düzende davetli sayısı 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Bu mekanların bahçe, teras alanlarını değerlendirebilir, keyifli bir organizasyona ev sahipliği yapabilirsiniz.

Şehirdeki tarihi mekanlarda da yemekli düzende 2.000 kişiye kadar davetli ağırlanabilen bu mekanlar, nostalji seven, mekanların romantik havasını düğününe de taşımak isteyen çiftler için en uygun seçeneklerden. Şehirde kır düğünü yapabileceğiniz mekanların kapasitesi ortalama 500-750 kişi arasında. Ancak 3.000 kişinin üzerinde kapasitesi olan mekanlar da bulabilmeniz mümkün.

İstanbul’un kumsallarında unutulmaz bir organizasyon hayal ediyorsanız, şehirdeki mekanlar bu hayalinize de yanıt veriyor. Özellikle romantik ve bohem tarzdaki çiftler arasında popüler olan bu alanlarda ortalama 200-300 kişilik davetler yapılıyor. Dileyen çiftler için 2.000 kişiden fazla davetli kapasitesine sahip firmalar da şehirdeki seçenekler arasında.

Daha butik ve samimi bir düğün planlıyorsanız da şehirde size uygun birçok mekan seçeneği mevcut. Restoranlar, leziz yemekler, hoş müzikler ve keyifli sohbetler eşliğinde evlenmek isteyen çiftler için ideal. İzmir’de düğün yapabileceğiniz ve kapasitesi 1.000 kişiye kadar çıkabilen yemekli düğün mekanları, çiftleri bekliyor.

Şehirdeki Açık ve Kapalı Mekanlar

Şehirde havuz başı, deniz kenarı, kır bahçesi ve teras gibi birçok seçenek çıkacak. Deniz manzaralı düğün mekanları İstanbul’un Boğaz’ı gören noktalarında ve denize kıyısı olan ilçelerinde yer alıyor. Deniz kenarındaki düğün mekanları, davetlilere unutamayacakları bir organizasyon sunuyor. Özellikle Boğaz’ın hemen yanında olanlar, akşam vakitleri köprünün ışıklarıyla süslenince ortaya görülmeye değer manzaralar çıkıyor!

İstanbul havuz başı düğün mekanları ise neredeyse bütün ilçelerde bulunuyor. Havuz başı organizasyon yapabileceğiniz alanlar için otelleri, sosyal tesisleri, kulüpler / davet alanlarını inceleyebilirsiniz. Kırda düğün salonu arayan çiftler ise yeşili bol olan ilçelere bakabilir.

Şehirde, sayısı en fazla olan kapalı mekanlar düğün salonları. Şehirdeki her ilçede mutlaka birden fazla düğün salonu alternatifi mevcut. Tarihi zenginlikleriyle öne çıkan mİstanbul'da bu tarz düğün mekanları oldukça fazla. Kapalı bir alanda yemekli bir organizasyon isteyen çiftler de tercihlerini restoranlardan yana kullanıyor. Denizin hemen yanında yer alan kapalı ve şömineli mekanlar da kış düğünleri için oldukça uygun.

Kapasitesine ve alanlarına göre seçebileceğiniz mekan alternatiflerine değindik. Bu mekanların tümüne https://dugun.com/dugun-mekanlari/istanbul sayfasından ulaşabilirsiniz. Mekanları kapasitelerine ve size uygun diğer özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğinizi de belirtelim. Beğendiğiniz firmalarla çok vakit kaybetmeden iletişime geçmeyi de unutmayın!

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94