MANİSALI OYUNCU DEMET EVGAR’DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Başrolünde oynadığı Kediler Bataklığı’nda isimli tiyatro oyununu sergilemek için memleketi Manisa’ya gelen oyuncu Demet Evgar gazetemize verdiği özel röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Evgar, çocukluğunun geçtiği şehirde başrol oyuncusu olarak sahne almanın kendisinde çok güzel duygular uyandırdığını ifade ederek, “İstanbul’da beni en çok hayatta tutan şeylerden biri; Bir taşrada yaşamış olmanın getirdiği o sadelik ve o birlik duygusu oldu. Büyüdüğüm şehirde başrol oyuncusu olarak oynamam çok büyülü bir şey. Çocukluğunuzda burada ileride yapacağınız şeylerle ilgili hayaller kurarken, o hayallerinin içinde olduğunuz anı hissediyor olmak çok kıymetli” dedi.  

banner46
Haber: Özlem ŞAHİN
Manisalı sinema ve tiyatro oyuncusu Demet Evgar’ın başrolünde oynadığı “Kediler Bataklığı’nda” okuma tiyatrosu büyük ilgi gördü. Okuma Tiyatrosu türünün Türkiye’deki ilk örneklerinde biri olan ve ilk kez seyirciyle buluşan oyunun prömiyeri, Manisa Büyükşehir Tiyatro’sunda sergilenmeden bir gün önce 3 Mayıs’da Manisa Bahçeşehir Koleji’ndeki tiyatro salonunda gerçekleşti. Oyuncu kadrosunun Demet Evgar ve Tiyatro Pangar ekibinden oluşan oyun, sanata önem veren Bahçeşehir Koleji ailesi tarafından büyük ilgi gördü. Bahçeşehir izleyicisi oyun bitince oyuncuları alkış yağmuruna tuttu. Oyunu çok sevdiklerini ve oyuncular sayesinde konuyu iliklerine kadar hissettiklerini kaydeden Bahçeşehir Koleji Müdürü Nurdan Zorer Gündoğdu, sahneye çıkarak Demet Evgar ve Tiyatro Pangar ekibine çiçek takdim etti.
‘Kediler Bataklığı’nda oyununun bitiminin ardından Manisa’nın gururu oyuncu Demet Evgar ve ünlü oyuncu Hülya Gülşen Manisa’da Denge Gazetesi’ne özel demeçler verdiler. 
 
GÜLŞEN: “MANİSALI SEYİRCİLERİN NEFESLERİNİ DUYUNCA KENDİMİZDEN GEÇTİK”
 
Ünlü Oyuncu Hülya Gülşen, Manisalı seyirciyle çok güzel bir atmosfer yaşadıklarını ifade ederek, “Bahçeşehir Koleji’ne ve Bahçeşehir Koleji Müdürü Nurdan Zorer Gündoğdu’ya çok teşekkür ediyoruz. Harika bir okul, harika insanlar. Manisa çok güzel. Manisa için bir ilkti okuma tiyatrosu. Biz de Tiyatro Pangar olarak bunu gelenek haline getirmek istiyoruz. Çünkü gerçekten çok güzel tiyatro oyunları var. Bunlar, çok kolayca sahnelenecek oyunlar değil. Bu hikayelerin karanlıkta kalması bizi çok üzüyor. Dolayısıyla bu hikayeleri okuyarak hep birlikte karanlıktan gün ışığına çıkartalım dedik. Biraz cesurca bir işti, çünkü tepkileri çok merak ediyorduk. Nasıl bir tepkiyle karşılaşacağımızı bizde bilmiyorduk. Ama biz umduğumuzdan da çok güzel bir tepkiyle karşılaştık. Bu bizi çok mutlu etti. Manisa seyircisi bizi soluksuz dinledi. Onların nefesini duyunca biz de kendimizden geçtik. Tiyatro iyidir, sanat iyidir; iyileştirir. Tiyatrosuz ve sanatsız kalmayın. Lütfen ebeveynler çocuklarının bir hobilerinin olması gerektiğini işlesin. Tiyatrolara götürün, romanlar okuyun çünkü bunlar hepimizin geleceğini aydınlatacak.”  şeklinde konuştu.
 
EVGAR: “SEYİRCİNİN HAYALİNE BİR ŞEYLER BIRAKIYOR”
 
Manisalı ünlü Oyuncu Demet Evgar ise oynadıkları oyunun büyük bir önem ve anlam taşıdığını ifade ederek, “Marine Carr,  bizim bayıldığımız bir  kadın yazar. Bu oyunda çok güzel bir şekilde modern dünyaya uyarlanmış. Yüzyıllar geçse de insana dair şeyler bir yerde değişmiyor. Tarih bir yerden sonra da kendi hikayelerimize öncelik etmiş oluyor. Tiyatro Pangar olarak da biz okuma tiyatrosuna çok önem veriyoruz. Seyircinin hayaline de bir şeyler bırakıyor. Bir zamandan sonra seyirciler, ellerdeki tekstleri görmediklerini söylediler. Aidiyetle ilgili güzel ve yorucu bir oyun. Bahçeşehir Koleji’de bizi çok güzel karşıladı. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“HAYALLERİNİ KURDUĞUNUZ ANIN İÇİNDE OLMAK ÇOK KIYMETLİ”
 
Memleketine başrol oyuncusu olarak gelmenin ve burada önemli bir oyuna imza atmanın kendisinde nasıl bir duygu oluşturduğu sorusuna Evgar, “Çok büyülü bir şey.  Çocukluğunuzda burada ileride yapacağınız şeylerle ilgili hayaller kurarken, o hayallerinin içinde olduğunuz anı hissediyor olmak çok kıymetli. Bunu sağlayan Bahçeşir’e de, Şehir Tiyatroları’na Tiyatro Pangar adına da çok teşekkür ediyorum.  Benim arkadaşlarım Manisa’yı benden çok sık dinledikleri için onlarda buraya gelip bizim köyü ve bağıda çok görmek istiyorlardı. Ben çok sık gelip gidiyorum.  Gelen arkadaşlarım arasında zaten her sene bağ bozumunda benimle gelenler de var. Gelmeyenler de vardı onlar da burayı görünce çok büyülendiler.  Güzel bir köprü kurduk. Bu köprüde güzel şeyler yürütmek niyetindeyiz, Manisa Büyükşehir Belediyesi’yle de birlikte. Onlar da bu konuda biz çok destekledi.  Öncüler ve vizyonları da açık. O yüzden bence güzel sürprizlerimiz olacak Manisa halkına” diye konuşarak cevap verdi.
 
“TAŞRA’DA YAŞAMIŞ OLMANIN SADELİĞİ VE BİRLİK DUYGUSU BENİ İSTANBUL’DA HAYATTA TUTTU”
 
 “Manisa’da yetişmenin kendisine ne kattığını” sorusu üzerine ünlü oyuncu Evgar, şu cevabı verdi; “Ben Manisa’da tiyatrocu olmaya karar verdiğimde Manisa’nın adamakıllı bir kütüphanesi bile yoktu. Bize anlatılanlara göre dedelerimizin, annelerimizin zamanında benim çocukluğumun geçtiği dönemden daha iyi bir yerdeymiş Manisa. Benim dönemimde ne kütüphane ne de şehir tiyatrosu yoktu.  Aslında o yokluğun getirdiği merak beni daha da meraklı yaptı. Ama Manisa bir taşra şehri, taşrada büyümüş olmanın getirdiği o ferahlığı ve birlik duygusunu her zaman içimde tuttum. Bu duygu bana çok güç ve kuvvet veriyor. İstanbul’da beni en çok hayatta tutan şeylerden biri bu oldu. Bir taşrada yaşamış olmanın getirdiği o sadelik ve o birlik duygusunu ben çok seviyorum.”
 
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 4 ay Önce

en iyi en başarılı en akıllı en güzel oyuncumuz demet evgar yani gözleri daha güzel yapıyor onu

muhammed
muhammed - 4 ay Önce

en iyi en başarılı en akıllı en güzel oyuncumuz demet evgar yani gözleri daha güzel yapıyor onu

muhammed
muhammed - 4 ay Önce

en iyi en başarılı en akıllı en güzel oyuncumuz demet evgar yani gözleri daha güzel yapıyor onu

muhammed
muhammed - 2 ay Önce

en zeki en güzel en başarılı oyuncu demet evgar tebrikler:-)

SIRADAKİ HABER