RAMAZAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan bayramına kısa bir süre kala vatandaşların en çok merak ettiğin konuların başında bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu geliyor. Ramazan Bayramı bu sene 24 Mayıs 2020 tarihine denk geliyor. Bugün yapılacak toplantıda Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi bekleniyor. İlk olarak 11-12 Nisan tarihlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı bayram için de gerçekleştirilse 7. kez ilan edilmiş olacak.

RAMAZAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?
banner46

Koronavirüs salgının ülkemizde ve dünyada etkisi aylardır devam ediyor. Ramazan bayramına da kısa bir süre kala vatandaşlar programlarını iptal ettirmeye başlayarak, gelecek haberleri ve genelgeleri beklemeye başladı. Koronavirüs salgını önlemleri arasında yer alan sokağa çıkma yasağı uygulaması kapsamında bayram haftasında da kısıtlama uygulanması bekleniyor. Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağına ilişkin henüz genelge yayınlanmadı. Ancak bugün gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı ardından karar açıklanacak.

4 GÜNLÜK YASAK BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak kabinede Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Buna göre arife dahil olmak üzere 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bayramdan sonra yasakların kaldırılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. Kabinede, kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunmayacağı endişesiyle büyük şehirlerde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER