YEREL Haberleri

BETON POMPASI DEVRİLDİ
12 Ekim 2017, 08:35 0
BETON POMPASI DEVRİLDİ
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir inşaat çalışması sırasında beton pompasının devrilmesi sonucu 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.
FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
11 Ekim 2017, 09:55 0
FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
 Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yol yapım çalışması sırasında iş makinesi ana doğalgaz hattını deldi. Binlerce metreküp doğal gazın taşındığı hatta yaşanan patlama sonrası can ve mal kaybı yaşanmazken Turgutlu facianın eşiğinden döndü. 
ŞEHZADELER HALI SAHA PROJESİNİN TEMELLERİNİ ATTI
10 Ekim 2017, 15:17 0
ŞEHZADELER HALI SAHA PROJESİNİN TEMELLERİNİ ATTI
 Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in seçim döneminde Halıtlı Mahallesinde sözünü verdiği halı saha projesinin temelleri atıldı. “Şehzadeler Belediyesi olarak reklam değil iş yapıyoruz” diyen Başkan Çelik, Şehzadeler için projelerini tek tek hayata geçirdiklerini dile getirdi. 
MANİSA'DA KAÇAK MAZOT OPERASYONU
10 Ekim 2017, 09:54 0
MANİSA'DA KAÇAK MAZOT OPERASYONU
 Manisa'nın Kula ilçesinde, bir işyerine operasyon düzenleyen jandarma ekipleri tarafından çok miktarda kaçak mazot ele geçirildi. 
KÖPEĞE ÇARPMAMAK İÇİN REFÜJE ÇARPTI
10 Ekim 2017, 09:41 0
KÖPEĞE ÇARPMAMAK İÇİN REFÜJE ÇARPTI
Manisa'nın Kula ilçesinde önüne çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyonu kıran ve refüje çarpan otomobildeki bir kişi araçtan fırlayarak hayatını kaybetti.
3. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ 16-22 EKİM TARİHLERİ ARASINDA
09 Ekim 2017, 16:54 0
3. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ 16-22 EKİM TARİHLERİ ARASINDA
Yunusemre Belediyesi, ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak için bu yıl 3.sünü düzenlediği Uluslararası ‘Yunus Emre Günleri’ başladı.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 16-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Yunus Emre Günleri programını Yunuspark’ta düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.
SELENDİ’YE  SAĞLIKLI  ALTYAPI
09 Ekim 2017, 11:14 0
SELENDİ’YE SAĞLIKLI ALTYAPI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçe merkezine 4 buçuk milyon TL yatırım ile 25 kilometrelik altyapı çalışmasına başladı. Yapılacak olan çalışma ile ilçe merkezi sağlıklı ve kaliteli altyapıya kavuşacak.
ŞEHRİN EN İHTİŞAMLI  CAMİSİ YUNUSEMRE’YE
07 Ekim 2017, 10:02 2
ŞEHRİN EN İHTİŞAMLI CAMİSİ YUNUSEMRE’YE
Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan mutasavvıf ve filozof, din alimi, tasavvuf ve halk şairi, Türk İslam düşünürü Yunus Emre’nin hayat felsefesini; her fırsatta Yunusemre ilçesinde yaşatmak istediklerini hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yeni bir yatırama daha imza attı. İlçeye kurulacak 22 bin metrekarelik Kent Meydanı’na Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, ihtişamı ile göz kamaştıran yeni bir cami yapılacak. 2 bin 300 metrekare toplam alanda yapımına başlanan Caminin temel atma töreni, dün gerçekleştirildi. Sultan Camii, Ulucamii, Muradiye Camii, İvaz Paşa Camii ve Hüsrevağa Camii’nden sonra; Yunusemre’ye yeni yapılacak ‘Meydan Camii’ şehrin en ihtişamlı camisi olarak tarihe geçecek.
YUNUSEMRE MURADİYE’YE OKUL YAPILMASI İÇİN ADIM ATTI
05 Ekim 2017, 09:54 0
YUNUSEMRE MURADİYE’YE OKUL YAPILMASI İÇİN ADIM ATTI
Muradiye’deki okul sayısının 2’den bire inmesi Yunusemre Belediye Meclisi’nin gündemindeydi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi belediyelerin okul yapma bütçesi olmadığını, ancak bakanlık desteği ile konunun çözüme kavuşabileceğini söyledi. Mahalleye yeni bir okul yapılması için yetkililerle görüştüklerini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yetkililere ve hayırseverlere de çağrıda bulundu.
BAHÇELİ TURGUTLU TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
05 Ekim 2017, 09:08 0
BAHÇELİ TURGUTLU TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Turgutlu ilçe başkanlığını ziyaret etti.