YUNUSEMRE Haberleri

GÜRLE OSB KENT İÇİN ANKET ÇALIŞMASI
02 Ekim 2017, 16:24 0
GÜRLE OSB KENT İÇİN ANKET ÇALIŞMASI
Yunusemre Belediyesi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) çalışanlarına yönelik yapılacak olan toplu konut projesi için bölgede faaliyette bulunan firmalarda anket çalışmasına başladı. Yunusemre Belediyesi, OSB yönetimi ve TOKİ ortaklığıyla yürütülen projede anket çalışmalarının tamamlanmasının ardından konut tipleri belirlenecek. 
KENTSEL DÖNÜŞÜM İMAR PLANLARI YILSONUNA KADAR ONAYLANACAK
25 Eylül 2017, 10:18 0
KENTSEL DÖNÜŞÜM İMAR PLANLARI YILSONUNA KADAR ONAYLANACAK
Geçtiğimiz hafta Ankara’da temaslarda bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde şehir merkezinin de inşa edileceği kentsel dönüşüm projesinde sürecin hız kazandığını dile getirdi. Bakanlık yetkilileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde imar planlarının yılsonuna kadar onaylanmasını beklediklerini ifade eden Başkan Çerçi, Yunusemre’ye Türkiye’nin en güzel şehir merkezlerinden birini kazandıracaklarını müjdeledi.
Başkan Çerçi başarılı judocuları kutladı
22 Eylül 2017, 12:08 0
Başkan Çerçi başarılı judocuları kutladı
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye ve Balkanlar’da gerçekleştirilen şampiyonlarda başarılı derece elde eden Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcularını ağırladı. Sporcuları kutlayan Başkan Çerçi, belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. 
NECİP DENKTAŞ YUNUSEV’İN BAŞKANI
22 Eylül 2017, 10:16 0
NECİP DENKTAŞ YUNUSEV’İN BAŞKANI
Yunusemre İlçesi’nde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yola çıkan Yunusemre Tanıtım Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNUSEV), yönetimini yeniledi. Kongrede İşadamı Necip Denktaş başkan seçilirken; “İhtiyaç sahiplerimizin umudu olmak; onların hayır duasını almak istiyoruz” dedi.
FEVZİ ÇAKMAK’A KÜLTÜR VE TAZİYE EVİ
20 Eylül 2017, 08:37 0
FEVZİ ÇAKMAK’A KÜLTÜR VE TAZİYE EVİ
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde belediyenin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Bir de müjde veren Başkan Çerçi, mahalleye kültür ve taziye evi kazandıracaklarını duyurdu.
Yunusemre kağıt israfına son verdi
19 Eylül 2017, 12:20 0
Yunusemre kağıt israfına son verdi
Yunusemre Belediyesi’nde Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) entegrasyon çalışmaları sona erdi. Yeni uygulamayla kağıt kullanımı tamamen ortadan kaldırılarak tüm yazışmalar elektronik ortamda yapılmaya başlandı.
TOKİ BAŞKANI TURAN AKGEDİK TOKİ ALANINI GEZDİ
09 Eylül 2017, 10:06 0
TOKİ BAŞKANI TURAN AKGEDİK TOKİ ALANINI GEZDİ
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve beraberindeki heyet, Yunusemre Belediyesi’nin Akgedik bölgesinde hayata geçireceği Yunuskent alanında incelemede bulundu. Daha sonra Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret eden TOKİ Başkanı Turan, “Akgedik bölgesinde hayata geçecek olan TOKİ projesi ile Manisalılar sadece Manisa’ya değil, Türkiye’ye örnek olacak yeni bir yaşam alanına kavuşacak” dedi. 
KARAALİ TESİSLERİ YENİ SEZONA HAZIR
08 Eylül 2017, 16:11 0
KARAALİ TESİSLERİ YENİ SEZONA HAZIR
Yunusemre Belediyesi, sporculara en uygun tesis şartlarını sunmak için yoğun bir mesai harcıyor.
GÜZELYURTLULARA MÜJDE
08 Eylül 2017, 09:14 0
GÜZELYURTLULARA MÜJDE
Yunusemre Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Güzelyurt’a yapılacak yeni Pazar yerini karara bağladı. Müjdeyi AK Parti Grup Başkanvekili Can Mercül verdi. Meclis toplantısında konuşan Mercül, “Güzelyurt Mahallesine yapılacak pazar yeri ile ilgili ihaleye çıkıldı. 19 Eylül’de ihalenin yapılıp yer tesliminin ardından pazar yerinin yapımına başlanacak” dedi.
YUNUSEMRE’DE 260 BİN METRE KARELİK TAŞ DÖŞENECEK
07 Eylül 2017, 10:20 0
YUNUSEMRE’DE 260 BİN METRE KARELİK TAŞ DÖŞENECEK
Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. 2017 yılı için 260 bin metre karelik döşeme hedefi olan ekipler, şu ana kadar 70 bin metre karelik döşeme çalışması yaptı.