AK PARTİ İL BAŞKANI SALİH HIZLI

Uzun zamandır bir araya gelemediğim AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’dan randevu alıp kendisini ziyaret ettiğimde çok sık görüşmediğimiz için kendisi de bana sitem etti. Ben de onun bu sitemini haklı bularak bundan böyle daha sık bir araya geleceğimizi söyleyerek sohbete başladık. Sohbetimize İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım-Medya Başkanı Ömer İşçi’de eşlik etti.

***

3 dönem Akhisar Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yapan ve 3 dönem barajına takılarak tekrar aday olamayan Başkan Hızlı’ya nasılsınız diye sorduğumda, önce Akhisar’dan başlayarak şunları söyledi;

-Üç dönem Akhisar halkıyla beraber çok güzel bir çalışma ortamında ilçemize birçok yatırım yaptık, bunun en önemlisi Akhisarspor’u süper lige çıkartarak tüm Türkiye’de Akhisar ismini markalaştırdık.

-Organize Sanayi Bölgesi’ndeki doluluk oranı %25 iken, bizimle birlikte organize sanayi bölgesindeki doluluk oranı %100’e ulaştı.

-Akhisar Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni biz kurduk.

-Ege Üniversitesi ile zeytin kongreleri düzenledik. Yine Ege Üniversitesi öğrencileri ile uydu üzerinden zeytin envanterimizi çıkartarak 15 milyon ağaçla, bölgenin en çok zeytin ağacına sahip ilçesi olduğumuzu belgeledik.

-Yaklaşık 8 yıl emek verdiğimiz basketbol takımımız bu sene küme düştü, şampiyonlukları olan güreş takımımızı dağıttılar.

Şuandaki çalışmalarla ilgili üzüldüğünü dile getirdi Başkan Hızlı ve konuşmasına şöyle devam etti; “Şuan Akhisar’da belediye başkanı olmasa da bu işleri memur arkadaşların da yapacağını düşünüyorum.”

***

Bu dönemde Akhisarspor’un ligden düşmesi, basketbol takımının küme düşmesi ve güreş takımının dağıtılması beni çok üzen olaylar diye sözlerine devam ederken; “genel siyasette ise Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda milletvekillerimiz ile beraber çalışıyoruz ve halkın tüm ihtiyaçlarını Ankara’ya bildirerek Cumhur İttifakı’nın birlik ve beraberlik içinde başarılı olması için çalışıyoruz.” dedi.

SAKIP SABANCI VE MANİSA

Vefatının 18. yılında tüm Türkiye’de sevenleri tarafından dualarla anılan Sayın Sakıp Sabancı’yı ben ve arkadaşlarım dualarımızla andık.

***

1993 yılında Manisa Genç İşadamları Derneği’nin başkanlığını yürüttüğüm dönemde Sayın Sabancı’yı Manisa’ya davet etmiştim. Düzenlediğimiz yemekte konuşmasını yaptıktan sonra Sayın Sabancı, derneğimize yeni katılan arkadaşlarımıza rozetlerini takmıştı. Sayın Sabancı Manisa’da bir gece konaklamıştı ve sabahleyin de kendisini organize sanayi bölgesine götürüp gezdirmiştik.

***

Sabancı, Organize Sanayi Bölgesi’ni gezdikten sonra şu cümleyi kurmuştu; “Keşke Torbalı’daki fabrikamızı Manisa’ya kurmuş olsaydık” dedi ve devam etti;

-Manisa’da Organize Sanayi Bölgesi’nin bu kadar düzenli ve büyük olduğunu hiç düşünmemiştim.

***

Bu cümleleri Denge Gazetesi ve diğer gazetelerde yer alınca; yatırımcıların akın akın Manisa’ya gelerek fabrikalarını kurduklarına şahit olmuştuk.

Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun…

ANTRENMAN ARKADAŞIM “KEREM KAMAL” OLDU

Geçtiğimiz gün spor yapmak için gittiğim Atatürk Olimpik Spor Kompleksi’nde Milli Güreşçimiz, şehrimizin evladı Kerem Kamal ile karşılaştım. Antrenman öncesi çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başarılarının sırrını sordum, sizin gibi çok çalışmak dedi…

***

1999 doğumlu ve 2010 yılında güreş sporuna başlayan Kamal, 60 kiloda 4 ay sonra Sırbistan’da katılacağı “Büyükler Dünya Şampiyonası” için hazırlanıyor.

-Kamal’ın 2017 ile 2021 yılları arasında tam 5 dünya şampiyonluğu bulunuyor

-2022 yılında Sırbistan’dan altın madalya ile dönmek için çalışmalarına ara vermiyor

-Spor kariyerinde dünyaya adını duyuran Kamal, aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi’nde öğretmenlik okuyor.

***

Kerem Kamal ile tanışmaktan büyük mutluluk duydum. Milli sporumuza gönül vererek hem ülkemizi hem de şehrimizi ön plana çıkarmasından son derece keyif alıyorum ama diyebilirim ki Kamal, 2021 yılı öncesindeki şampiyonluklarında biraz yalnız kaldı. Bunu sohbetimizde hissettim. İnanıyorum ki Kamal, bu enerji ve inançla hayatı boyunca ismini altın harfler ile güreş sporuna yazdıracak.

Kamal ile bir sonraki antrenmanda yine buluşmak üzere sözleşerel ayrıldık…

ETV EKRANLARINDA “MİLLET KIRAATHANESİ”Nİ ANLATACAĞIZ

9 Şubat tarihli köşe yazımda bir başlık atmıştım “Başkan Çelik ve Harika Projeleri” diye. İşte o projelerden bir tanesinin pazartesi günü temel atma töreni vardı, şehir dışında olduğum için katılamadım ama ilçede büyük bir heyecan yaşandığını yakından takip ettim.

***

Köşe yazımdan sonra Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile ETV ekranlarında bir program yaparak “Şehzadeler Millet Kıraathanesi”ni tüm Manisa’ya anlatacaktık fakat Başkan Çelik’in covid-19 testi o dönemde pozitif çıkmıştı.

***

Başkan Çelik’in makamına yaptığım ziyarette kendisi projenin detaylarını tek tek anlatmıştı.

16 milyon 36 bin TL’ye mal olan bu dev eserde;

-444 m²’lik son teknoloji ile donatılan kütüphane, okul zamanı 24 saat açık kalacak

-720 m²’lik Gençlik Merkezi Eğitim katı oluşturuluyor ve burada meslek kazandırma eğitimleri olacak

Ayrıca özel tasarlanan toplantı ve sohbet odaları ile keyifli bir manzaraya sahip olacak olan teras…

***

Tabii ki proje bunlarla sınırlı değil, çok yakında Sayın Ömer Faruk Çelik ile ertelediğimiz programı yaparak A’dan Z’ye sizlerle tüm detayları yeniden paylaşacağız.

İSMAİL AYDIN’I ZİYARET ETTİM

Manisa’nın tanınmış siması İsmail Aydın’ı makamında ziyaret ettim. Renkli kişiliği ve yaptığı etkinliklerle gündemden düşmeyen Sayın Aydın’ın birçok dernek ve kuruluşta görev aldığını biliyorum.

*Federasyona bağlı olan, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Manisa İl Başkanlığı

*Manisa Trabzonspor Taraftarları Kültür Derneği Başkanlığı

*Demokrasi Saydamlık Enstitüsü Derneği Başkan Yardımcılığı ve

*Kablo TV 888. kanalda yayın yapan ETV ekranlarındaki “Geleceğe Bakış” programının moderatörlüğü…

***

Bu kadar dernek ve sivil toplum kuruluşunda görev yapan İsmail Aydın’la sohbet etmek çok güzeldi. İnşallah Sayın Aydın, beni de ETV’deki programına davet ederde sohbetimize canlı yayında devam edebiliriz.

CAFE 236’DA MİSAFİRLERİM

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baki geçen akşam Cafe 236’da beni ziyarete geldiler. Çok uzun olmasa da, birçok konuyu konuştuğumuz bu masadan çok keyif aldığımı söylemek istiyorum.

Başkan Yılmaz’ın değişik ve çok ilginç çalışmalarını bilmeme rağmen Ankara temaslarını ve Manisa’da kazandırmaya çalıştığı yatırımları dinleyince ticaret odasının emin ellerde olduğunu; yöneticilerin tam mesai ile odanın menfaatleri doğrultusunda çalıştıklarını fark ettim.

Ve en kısa zamanda ETV ekranlarında bu konuşmaların tekrarını yapmak üzere kendilerini uğurladım.

MANİSA’NIN ABLASI TÜLİN KUDAK

Manisalıların ve bürokratların çok sevip saydığı bir isimdir Tülin Kudak…

 17 valiyle görev yaptığını ben de yeni öğrendim; ama hatırladığım kadarıyla özel kalem görevine asaleten atanması benim il başkanlığımda, Vali Muzaffer Ecemiş tarafından yapılmıştı.

***

Tülin Hanım tam bir devlet memuruydu. Herkese aynı saygıyı gösteren kibar tutumuyla ve Manisalıların ablası olarak bilinir. Tüm valiler Manisa’dan ayrılırken; kendisinden memnun olduklarını açık açık söylemeleri de görevine ne kadar bağlı olduğunu ve severek yaptığını gösteriyor.

***

Geçtiğimiz gün emekliye ayrılan; Manisalıların ablası Tülin kardeşime bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum.

Son sözüm: Uzun zamandan bu tarafa da özel kalem müdürlüğünü görevine vekaleten bakan Ethem Keçirsiz kardeşimize de Tülin Hanımı aratmadan yaptığı hizmetler için ben de Manisalılar gibi takdir ediyor ve teşekkürlerimi iletiyorum.

SİGARA DENETİMİ

Polis teşkilatının 177. yılında ofiste çalışırken, çalışma arkadaşlarım beni arayarak Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü Dumansız Hava Sahası Denetim Ekipleri’nin geldiklerini söyleyince, ben de kendilerini karşıladım.

***

Onlar gerekli kontrollerini ve okumalarını yaptıktan sonra, 3 dakikada olsa kendileriyle sohbet ettim.

-Mağaza girişindeki nezaket ve kibarlıkları

-Ölçümleme yaparak, sigaranın zararlarından bahsetmeleri

-Çok yoğun ve stresli bir iş yapmalarına rağmen, gayet pozitif bir yaklaşım sergilemeleri harikaydı.

***

Kendilerini uğurladıktan sonra, görevlerini layıkı ile yerine getiren devlet memurları Mehmet Bütün ve Atilla Yükün arkadaşımıza mülki amirlerinin muhakkak takdirlerini sunmasını gerekir diye düşünüyorum.

SON SÖZ

Yalan söyleyenler,

Doğru söyleyenlere inanmazlar.

YORUM EKLE

banner95

banner94