banner83

MANİSA’DA MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacak proje için harekete geçti.

MANİSA’DA MATEMATİK SEFERBERLİĞİ
banner87

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Matematik seferberliğinin Manisa’da uygulanmaya başladığını duyurdu.

“MATEMATİK HAYAT İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Dikici, proje ile öğrencilerimize matematiği sevdirmeyi ve hayatlarında daha kolay matematiği kullanmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirterek “Matematik hayat için vazgeçilmezdir, öğrencilerimizin hayatı anlaması, hayatı yorumlaması için matematiği anlamaları ve sevmeleri gerekiyor. Okullarımızda yapılmaya başlanan matematik atölyeleri ile öğretmenlerimizin farklı materyalleri ve farklı yöntemleri derslerde uygulaması ile bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.
 

ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
 

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici Matematik seferberliği kapsamında “Manisa’da Her Yerde Matematik Projesi” hazırlanarak uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında öncelikle yapılacak çalışmaları belirlemek ve öğretmenlerin görüşlerini almak amacıyla çalıştay düzenlendiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Dikici “ Manisa Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya; 17 ilçeden 1 okul öncesi öğretmeni, 1 sınıf öğretmeni, 1 ortaokul matematik öğretmeni, 1 lise matematik öğretmeni ile ilçe ortaokul ve lise matematik zümre başkanları, etwining çalışmalarında matematik alanında kalite belgesi alan öğretmenlerimiz olmak üzere toplamda 120 öğretmenimiz katıldı.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2023, 16:22
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.