Teknofest şampiyonları ödülendirildi

TEKNOFEST 2021 finallerinde 2 birincilik ve bir ikincilik alan Manisa’daki 3 okul düzenlenen törenle Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından ödüllendirildi. Törende konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmek için üstün teknoloji ürünleri üretmenin önemine değindi.

Teknofest şampiyonları ödülendirildi

TEKNOFEST 2021 finallerine kalmaya hak kazanan 24 Manisa takımı arasından 2 takım birincilik ve bir takım ikincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı. TEKNOFEST 2021 Tarım Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesinde Manisa Fen Lisesi MezzoMorto TARTEK projesi ile birinci, TEKNOFEST 2021 Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması Temel Kategorisinde MOSTEM’in RoboMOSB projesi birinci ve TEKNOFEST 2021 Liseler Arası İHA Yarışması Sabit Kanat Kategorisinde Manisa Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesisi NOVA Takımı ikincilik ödülü kazandı.
PROJELER TANITILDI
TEKNOFEST 2021 finallerinde Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarımızda 2 birincilik ve 1 ikincilik ile Manisa’ya dönen öğrenci ve öğretmenlere Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinasyonunda; Manisa Öğretmenevinde Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in katılımıyla ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninde TEKNOFEST genel tanıtımı, Manisa’nın son 4 yıldaki TEKNOFEST dereceleri ve TEKNOFEST 2021’de dereceye giren takımların projelerinin tanıtımı ve sunumu yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’den sonra Manisa Valisi Yaşar Karadeniz de bir konuşma yaparak teknoloji çağına ayak uydurmanın önemine dikkat çektiler.-İHA

YORUM EKLE

banner95

banner94