Benzine bir zam daha geldi

Benzinin litre fiyatında bugünden itibaren geçerli olmak üzere 78 kuruş zam yapıldı. 30 Nisan'da da benzine 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

Benzine bir zam daha geldi
banner87

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Son olarak benzin fiyatına zam geldi. Benzinin litre fiyatı 78 kuruş arttı. Zam sonrası benzinin litre fiyatı İzmir'de 21 lira 22 kuruş olurken, Manisa'da ise 21 lira 30 kuruşa yükseldi. Bayram öncesi, 30 Nisan cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

Brent petrolde ise Avrupa Birliği’nin Rusya’ya ambargo planında yumuşamaya gittiği yönündeki haber akışıyla düşüş sürüyor. Dün 112 dolar civarında işlem gören brent petrol bugün 104 dolara geriledi.
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94