EURO 17 LİRAYI AŞTI! “YENİ BİR KUR ŞOKU KAPIMIZDA”

Bugün, Euro, 17 seviyesini aşarak 17,04’ü, dolar ise 15,97 seviyelerini gördü. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Kafalarında kurdukları hiçbir şey gerçek olmadı. Yine büyük bir kur şoku kapımızda” dedi.

EURO 17 LİRAYI AŞTI! “YENİ BİR KUR ŞOKU KAPIMIZDA”
banner87

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Euro’nun 17 TL’nin üzerini görmesini ve doların 16 TL’ye yaklaşmasını yorumladı. Başkan Eryılmaz, “AK Parti iktidarının bilimden uzak ekonomi teorilerinde ısrar etmeleri nedeniyle döviz yine durdurulamaz bir yükselişe geçti” dedi.

“TL ÜZERİNDEKİ BASKI ARTIYOR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden bu yana bu kadar kötü, bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedi. Baskılamaya çalıştıkları döviz kurunun hali ortada, yeni bir kur şoku kapımızda. Bilimden uzak, ‘ben düşündüm oldu’ zihniyetiyle ilerleyen bu iktidar nedeniyle milletimiz bir kez daha döviz mağduru olacak. Yüksek enflasyon, yüksek cari açık, düşük faiz ve hızlı kredi büyümesi, Türkiye’yi fakir bir ülke haline getirdi. Tüm bu parametreler, Türk Lirası üzerindeki baskıyı oluşturuyor ve döviz kurundaki artışı da beraberinde getiriyor”

“TEK ÇÖZÜM ERKEN SEÇİM”

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “FED, faiz artırımı yapacağı sinyalini verirken bir kişinin inandığı, yalan yanlış ekonomi teorisi uğruna milyonlar yatağa aç giriyor. Türkiye’nin ekonomisinin düzelmesinin tek yolu iktidar değişimidir. İddia ediyorum ki, Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna AK Parti iktidarının beceriksiz politikacıları yerine ortalama ekonomi bilgisi olan biri bile oturtulsa döviz düşer. Bile isteye Türk milleti fakirleştiriliyor. Bu yapılanların başka hiçbir açıklaması yoktur. Türkiye’nin ekonomik kurtuluşunun tek yolu erken seçim, sandığı getirin, vatandaşın tokadını yiyin ve Türkiye’nin yönetimi işinin ehli kadrolara bırakın”-

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94