Halkbank’tan emekli olamayan kişilere kredi fırsatı

SGK ve Halkbank arasında yapılan protokolle emekli olacaklara büyük bir müjde geldi. Anlaşma ile birlikte Halkbank, emekliliğe hak kazanan Bağ-Kur’luların birikmiş borçlarını ödeyerek emekli olmalarını sağlayacak. Daha sonra kullanılan kredi, emekli hesabından 36 aya kadar taksitlerle ödenebilecek.

Halkbank’tan emekli olamayan kişilere kredi fırsatı
banner87

SGK ile Halkbank arasında yapılan protokolle emeklilik/yaşlılık aylığı almaya hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle emekli olamayan Bağ-Kur’lular Halkbank’a başvurarak, kullanacakları “BAĞ-KUR EMEKLİLİK KREDİSİ” ile birikmiş prim borçlarını ödenecek. Maaş bağlanması akabinde kredi taksitleri maaştan ödenerek hem sosyal haklarına tekrar kavuşacak emekliler hem de maaş almayı hak edecek.


BAŞVURULAR 31 OCAK’TA SONA ERECEK
Halkbank tarafından yapılan açıklamada 31 Ocak 2021 mesai bitimine kadar SGK’ya yapılandırma başvurusu yapılması halinde 31 Mart 2021 mesai bitimine kadar vatandaşlar kredi kullandırılabilecekleri belirtildi. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlar, hem yapılandırmadan dolayı gecikmiş prim borçlarından doğan gecikme faizi indiriminden faydalanacak hem de kalan borç için toplu para bulma derdi son bulmuş oldu.

İKİLİ FIRSATI KAÇIRMAYIN!
Halkbank, bu ikili fırsatı kaçırmamaları için tüm emekliliğe hak etmiş borcu bulunan vatandaşları Halkbank Şubelerine beklediğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94