Market fiyatlarındaki indirim gerçek mi?

Market fiyatlarındaki indirim haberleri sevindirdi ancak fiyatlar arasındaki fark dikkat çekti. Döviz kurlarının düşüşü ve indirim çağrılarıyla birlikte zincir marketler peş peşe indirim açıklamaları yapmaya başladı. Ancak iki büyük zincir arasında bile hâlâ ‘aynı üründe’ yüzde 40’a varan farklar var.

Market fiyatlarındaki indirim gerçek mi?
banner87

Dolardaki düşüş sonrası perakendeden beklenen indirim haberleri son dakika olarak gelmeye başladı. Yerel marketler yüzde 30’a varan indirim yaptığını duyurdu. Ancak indirim yapılan ürünlerde zincir marketler arasındaki yüksek fiyat farkı dikkat çekiyor.

Dövizdeki düşüş sonrası gözlerin çevrildiği perakende sektöründe indirimler başladı. Geçen hafta ilk indirimi yapan Tarım Kredi’nin ardından dün de büyük zincir marketlerden Migros ile CarrefourSa fiyatları düşürdüğünü duyurdu. İstanbul’da 1800 mağazayı temsil eden 38 yerel market de bazı ürünlerde yüzde 30’a varan indirim için ortak karar aldı. Benzer karar Ege’deki 326 marketi bünyesinde barındıran Ege Perakendeciler Derneği’nden de geldi. Bu dernek de yüzde 30’a varan indirim yaptı. Ancak halen indirim yapılan aynı markalı ürünlerde zincir marketler arasında farklı fi yat etiketleri dikkat çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94