ARİFE GÜNÜ PAZARLAR AÇIK OLACAK MI?

Tam kapanma kapsamında açılan semt pazarlarında denetim gerçekleştiren Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, gazetecilerin yönelttiği “pazaryerleri arife günü açılacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

ARİFE GÜNÜ PAZARLAR AÇIK OLACAK MI?
banner87

Pazaryerlerinin arife günü açılıp açılmayacağıyla ilgili olarak Vali Karadeniz, “Onu bilemiyorum. Ama burada şunu da aklımızdan çıkarmamız lazım. Biz 17 Mayıs’a kadar olan süreci ne kadar iyi değerlendirirsek ondan sonra o kadar rahat edeceğiz. Her meslekten talepler geliyor bize. İçişleri Bakanlığına çok daha yoğun bir şekilde gidiyor bu talepler. Ama bunu ne kadar genişletirsek bu sıkıntıları daha uzun süre çekmeye devam edeceğiz. Burada iki şıkkın tercihini yapmak zorundayız. Ben birincisinden yanayım. 17 Mayıs’a kadar sabırlı olmamız ve mümkün olduğu kadar temastan kaçınmamız, ondan sonra rahat etmemiz gerektiği düşüncesindeyim” diye konuştu.

GERİTER’DEN ARİFE GÜNÜ PAZARLAR AÇILSIN TALEBİ

Vali öncülüğünde gerçekleşen denetimlere katılan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter de pazar yerlerinin arife günü açılması gerektiğini dile getirirken; "Bayram öncesi, arife günü semt pazarının açılmasına alışkınız. Vatandaşın bayramda taze ürün alıp tüketmesi çok daha iyi olurdu. Arife günü esnafın tezgah açması konusunda talebimiz var. Açılırsa esnaf ve vatandaş adına bizler de memnun oluruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94