Beşiz doğuran koyun şaşırttı

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE BİR ÇİFTÇİNİN MERİNOS CİNSİ KOYUNU BİR BATINDA, 3’Ü ERKEK, 2’Sİ DİŞİ 5 KUZU DÜNYAYA GETİRDİ. ÇİFTÇİ İSE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİNE DİKKAT ÇEKMEK VE SOSYAL MESAJ VERMEK İÇİN ERKEK KUZULARA MASKE, MESAFE VE HİJYEN ADINI VERDİ.

Beşiz doğuran koyun şaşırttı
banner87

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir çiftçinin merinos cinsi koyunu bir batında, 3’ü erkek, 2’si dişi 5 kuzu dünyaya getirdi. Çiftçi ise korona virüs tedbirlerine dikkat çekmek ve sosyal mesaj vermek için erkek kuzulara "maske, mesafe ve hijyen" adını verdi.

Salihli’nin Karayahşi Mahallesi’nde çiftçilik yapan İsmail ve Pervin İnce çiftinin Merinos cinsi “Güdük” adını verdikleri koyunu 5 kuzu dünyaya getirerek, hem şaşırttı, hem de sahiplerinin yüzünü güldürdü.

“Maske, mesafe, hijyen adını verdik”

35 yıldır hayvancılıkla uğraştığını belirten İsmail İnce, “Daha önceki yıllarda altız doğum olurken, bu yılda merinos cinsi Güdük ismini verdiğimiz koyunumuz 3’ü erkek, 2’si dişi olmak üzere beşiz doğurdu. Beşizlerimizin ismini tüm dünyada ve ülkemizdeki korona virüs tedbirlerine dikkat çekmek için erkek kuzularımıza maske, mesafe ve hijyen adını verdik, dişilerine ise Neşe ve Eşe ismini verdik” dedi

“Kuzulardan birisine başka koyun annelik yapıyor”

Bir batında beşiz doğuran Güdük adlı koyunun 5 kuzuya birden bakamadığını anlatan İnce “Koyunumuz bir anda 5 kuzuya aynı anda bakamıyor. Biz bu beş kuzumuza takviye mama ile besliyoruz. Kuzularımızdan bir tanesini ise başka bir anneye verdik. Kuzuların birisine koyunumuzun birisi annelik yapıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94