Ehliyet ve pasaportta yeni dönem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda yeni ehliyet ve pasaport çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Dünyanın en güvenli pasaportunu basıyoruz. Ağustos ayında bu pasaport vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak" dedi.

Ehliyet ve pasaportta yeni dönem
banner87

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ATO Congresium’daki Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda yaptığı konuşmada kimliklerin ehliyete yüklenebileceği yeni bir çalışmanın başlatıldığını söyledi.

Soylu, ehliyetlerle ilgili yeni çalışmaya ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Şu andaki ehliyetlerde tek resim var, yenisinde çift pencere bulunacak ve çipli olacak. Biliyorsunuz Avrupa Konvansiyonu içerisinde ehliyetimiz bütün Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabiliyor. Biz ehliyeti kimliğe yüklüyorduk, şimdi kimliği de ehliyete yükleyebileceğimiz yeni bir süreç başlatıyoruz. Bu çalışmayı da Darphane ile başarılı bir şekilde yürütüyoruz.”

“RENKLİ FOTOĞRAF TESTİ BAŞARILI”
Ayrıca renkli fotoğrafların kullanılmasına yönelik test çalışmalarının başarılı olduğunu, ilgili makinelerin getirtileceğini anlatan Soylu, “Pasaporta da kimliğe de ehliyete de renkli resim basacağız” dedi.

Bakan Soylu, aile cüzdanları ile ilgili bir çalışmanın da bulunduğunu vurgulayarak, “Aile cüzdanlarına ait de bir çalışmamız var. Aile cüzdanlarının kendi özel formunu, o nikah sonrası ‘sallama’ formunu bozmadan bir çalışma yapacağız. Onu daha sonra açıklayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94