Manisa’da vaka sayısı arttı, ikinci hastane devreye girdi

PANDEMİ HASTANESİ OLAN MERKEZEFENDİ DEVLET HASTANESİ AĞIR SEMPTOM GÖSTERMEYEN HASTALARI MANİSA ŞEHİR HASTANESİNE SEVK ETMEYE BAŞLADI

Manisa’da vaka sayısı arttı, ikinci hastane devreye girdi
banner87

Yeniden normalleşme süreci sonrasında korona virüs salgınında artışın başlaması üzerine pandemi hastanesi olan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde yaşanan doluluk nedeniyle Covid-19 testi pozitif çıkan ancak ağır semptomlar göstermeyen hastaların Manisa Şehir Hastanesine sevk edilerek tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

Türkiye’de 1 Haziran itibariyle başlanan normalleşmenin ardından son günlerde artış gösteren korona virüs vakaları Manisa’da da kendini göstermeye başladı. Salgın boyunca Manisa merkezdeki tek pandemi hastanesi olan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk sonrası Covid-19 testi pozitif çıkan ancak semptomları ağır olmayan hastalarını, Manisa Şehir Hastanesine sevk etmeye başladı.

Manisa Şehir Hastanesi salgın sürecinde sadece kendi hastanesinde testi pozitif çıkan hastaları tek bir serviste tedavi ederken yaşanan artış sonrası dışarıdan da hasta kabulüne başlamış oldu.

Manisa, maske ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle en çok ceza uygulanan 4. il konumunda bulunurken, yetkililer her fırsatta maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması çağrısında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berrin kurtis
Berrin kurtis - 2 yıl Önce

Duyarsız insanların yüzünden bu hale geldik biz üç ay evimizin konumundan her sokaga çıkanı görme şansımız var eşim evde olmaktan degil kurallara uymayanlar gördükçe çıldırdı kesin cezayı ancak bundan anlıyacaklar inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94