KAF DAĞININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜ, KARAKOCA'NIN GÜZELLİKLERİ

Karıkoca isminden yola çıkarak, Karakoca'ya dönüşen, Yunusemre ilçemizin Karakoca Mahallesi'nde idik yakın bir tarihte.

"Kafdağı'nın görünmeyen yüzü" diyorlar, Karakoca Mahallesi'ne. Gerçekten çok bilinmeyen, görülmeyen doğa harikası bir yer. Sıcak kanlı ve çok samimi mahalle sakinleri. Mahalle Muhtarı Yaşar Canyar rehberliğinde, çok keyifli sohbetlere eşlik ettik. Karakoca'nın güzelliklerini yine "Hadi Gezelim" programımız sayesinde ekranlara taşıdık.

Mucizevi bir doğası var.

Susuz tarıma dayalı meyve ve sebze diyarı Karakoca'yı adım adım gezekerek, bolluk ve bereketli bir yerin varlığına şahit olduk. Ayrıca Sakarya'dan gelerek mahallenin yol çalışmalarını üstlenen ve Türkiye genelinde büyük projelere imza atan Sakarya'nın tanınmış müteahhitlerinden bir beyefendi ile de mahallede mevcut olan yeni çalışmalar üzerine söyleştik.

Karoca Mahallesi'nin gelişmeye başlaması mahalle sakinlerini çok mutlu ediyor. Çünkü dışarıdan gelen yatırımcılar ve yazlıkçılar için bulunmaz ve eşsiz bir yer.

EVLİYA ÇELEBİ VE KARAKOCA

Karakoca, çok eski bir yerleşim alanı olmakla birlikte, Evliya Çelebi Manisa'ya geldiğinde, Manisa'yı yukarıdan seyrederek; "Seyahatname"sinde şehrimizin bilinmeyen özelliklerini anlatmış.

Bir kültür kitabında Manisa'nın adından söz ettiren Karakoca, gezmeye, görmeye ve o atmosferi solumaya değer.

Binbir çeşit sebze ve meyvenin üretildiği bu güzel ve şirin yerde yaşayanlar ne şanslı diyorum, kendimce.

Şehrimizin en güzel yerlerini gezip, görmeniz dileği ile.

YORUM EKLE

banner95

banner94