banner83

15 TEMMUZ GECESİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ MANİSA’YA GELİYOR

AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur’unönerisi ile kurulan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Manisa İl Başkanı Tarık Çanlı ve İl Gençlik Kolları Başkanı Aygün Baygeldi, Erdinç Şirketler Grubu Kurucusu Erdinç Yumrukaya’yı ziyaret etti. İl başkanı Çanlı, MİDDER’in kuruluş amacını ve hedeflerini Yumrukaya ile paylaştı ve bugün Yunusemre Belediyesi’nin Muradiye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecek olan 1. Olağanüstü Genel Kurulu’na tüm Manisa’yı davet etti.

15 TEMMUZ GECESİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ MANİSA’YA GELİYOR
banner87
HABER
ASUDE ONAR

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, milletin özgür iradesine karşı koymaya çalışan hainleri gelecek nesillere unutturmamak için AK Parti Manisa milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur’un önerisi ile 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin kurulduğunu belirten İl Başkanı Tarık Çanlı; “Halkımızı, toplumumuzu uyarmak amacıyla kurulan bir derneğiz. Böyle bir gecenin ardından kurularak, 15 Temmuz’u unutturmamak için çalışmalar yapıyoruz. O gece 252 şehit verdik, 2 bin 200’ü aşkın gazimiz var. Onların haklarını savunmak için geride kalan ailelerinin yanında durduğumuzu göstermek için kurulduk. Şuan 45 ilde ve 130 ilçede temsilciliğimiz var.”dedi.

PARTİ AYRIMCILIĞIMIZ YOK
Milli iradeye sahip çıkma yolunda ülkesini ve devletini korumak isteyen herekse kapılarının açık olduğunu belirten Çanlı; “ Derneğimize üye olmak isteyen kişilere asla sen şu partilisin, sen şöylesin diye ayrım yapmıyoruz. Bizim tek derdiz devletimiz. İl ve ilçelerde temsilcilikler kurmak için müracaatlar geliyor. Bu konuda kişileri sorup soruşturuyoruz. Eğer bizim derneğimizle aynı fikirde bir insan ise uygunsa temsilcilik veriliyor.”diye konuştu.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ MİSAFİR EDECEĞİZ
Bugün saat 13.30’da düzenlenecek olan 1. Olağan Genel Kurula çok büyük bir katılımın olacağını belirten Çanlı, son olarak şu sözlere yer verdi; “ Genel Başkanımız Serhat Çağ tek aday. 45 il ve 130 ilçe temsilciliğimiz katılım gösterecek. 15 Temmuz gecesinde devletini korumak için can siperhane olan şehit ve gazi kardeşlerimizin ailelerini de davet ettik. Kongrede ki oylamadan sonra yemekler yenilecek ve 1 gece misafir edeceğiz. Pazar günü tüm misafirlerimize Manisa’yı gezdireceğiz, tanıtacağız. Güzel bir etkinlik olacak.Genel kurulumuza tüm Manisalıları bekliyoruz.”
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94