banner83

15 TEMMUZ’DA EŞİ VE OĞLUNU KAYBEDEN NİHAL OLÇOK MANİSA’DA KONUŞTU

Manisa’da gerçekleştirilen 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) 1. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Serhat Çağ yeniden başkan seçildi. 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerinin de katıldığı Genel Kurula,darbe girişiminde eşini ve oğlunu şehit veren Nihal Olçok’ın konuşmaları damgayı vurdu.

15 TEMMUZ’DA EŞİ VE OĞLUNU KAYBEDEN  NİHAL OLÇOK MANİSA’DA KONUŞTU
banner87
MİDDER’in 1. Olağanüstü Genel Kurulu, Manisa’nın Yunusemre ilçesi Muradiye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Manisa’da kurulan ve kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılan derneğin ilk olağanüstü genel kuruluna 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gazileri de katıldı. Programda Eymen Gökkuş okuduğu '30 Kuş' şiiriyle büyüledi. Bazı şehit aileleri ve gazilerin gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

"ERDOĞAN’IN MESELESİ DEĞİL, MİLLETİN MESELESİ"
Genel kurulda bir konuşma yapan MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, 15 Temmuz’u unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını vurguladı. Meseleyi sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın meselesi olarak değil, milletin meselesi olarak görmek gerektiğinin altını çizen Çağ şunları söyledi: “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız ve onun yanında dik duran vatan ve millet sevdalısı diğer liderler gibi; o dik duruşu sizler de hayatın her safhasında sergilemelisiniz. Hürriyetimize, inancımıza ve demokrasimize her daim sahip çıkmalı; milletin egemenliği üzerine hiçbir gücü kabul etmemelisiniz. Ve son olarak ülkemizi kalkındırmak, güçlendirmek, hedeflediğimiz güçlü ve büyük Türkiye’nin inşasını sağlamak için hep birlikte candan çalışmalıyız. İnşallah büyük Türkiye’nin mimarları bizler olacağız. Ben inanıyorum ki bu ailenin içinden birçok Tayyip Erdoğanlar, Devlet Bahçeliler, Erol Olçoklar, Ömer Halisdemirler, Ahmetler ve Mehmetler çıkacaktır. Bizler yeter ki inanalım. Çünkü Allah inananlarla beraberdir.”"ŞEHİTLER VERDİK, GAZİLER VERDİK AMA YİNE ÜSTÜMÜZE GELECEKLER"
Genel kurulun hayırlı olmasını dileyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise, “Dünyanın her yerinde şehitlerimiz var. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Anadolu’da şehitlerimiz, şehitliklerimiz var. Bu millet böyle bir millet. Asırlara meydan okuyan bir millet. Yüzyıllardır tarihe adalet dağıtan bir millet. En son 15 Temmuz’da hain kalkışmada ve darbecilerin işbirlikçilerine, onların arkasında duran FETÖ ve akıl hocalarına, emperyalistlere, sömürgecilere ve Haçlı Siyonist ittifaka verilen büyük bir ders var. Millet olarak bir duruşumuz var. Hamdolsun bütün bu badireler atlattık. Şehitler verdik, gaziler verdik. Ama yine üstümüze gelecekler. Onların planları hiç bitmeyecek. Bizim yürüyüşümüzde devam edecek. Onlar bizim medeniyetimize muhtaç. Dünya bizim ecdadımızın tarihte yazdığı adalet medeniyetine muhtaç. İnşallah bu medeniyetin ayak seslerini duyuyoruz” diye konuştu.

"HİÇ DURMUYORLAR, HEP İÇERİDEN SALDIRIYORLAR"
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili ve MİDDER Onursal Başkanı Murat Baybatur da, MİDDER’in 15 Temmuz bilincini Manisa’da her zaman diri tutmak için, nesilden nesle anlatmak için kurulduğunu ve artık Türkiye geneline yayıldığını söyledi. Genel Kurulda 15 Temmuz gecesi bedel ödemiş insanların olduğunu vurgulayan Baybatur, “Kimi eşini, kimi evladını, kimi kardeşini kaybetti. Şehit oldu, gazi oldu. Bu büyük bir iman ve göstergesidir. Hamdolsun bu milletin bölgesinde bu cengaverler hiçbir zaman tükenmedi, hep var oldu. Bu ülke ne zaman ayağa kalkıyor olsa Menderesleri idam ettiler. Özal’ın hala nasıl vefat ettiği belli değil. Necmettin Erbakan hocamıza yapılanlar ortada. Ve devamında bugünde Genel Başkanımız Ve Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bir ülkede yapılanlar ortada. Hiç durmuyorlar, hep içeriden saldırıyorlar. İçeride satılıklarla, satılmışlarla bu ülke ne zaman şaha kalksa, bu ülke ne zaman dur dediyse, ne zaman Siyonistlere 'One Minute' dediği zaman başına bir yeni bela açmak için gayret ediyorlar. MİT tırında bunu yaptılar, 17-25’te bunu yaptılar. Baktılar bu ülkeyi çökertemiyorlar 15 Temmuz gibi hani bir darbeyle saldırdılar” dedi.


 
“BU İŞE TİYATRO DİYORLAR, DÜZMECE DİYORLAR”
15 Temmuz’da yapılanların esasında bir darbe olmadığını, Türkiye’yi işgal etme operasyonu olduğunu kaydeden Baybatur konuşmasını şöyle tamamladı: “Emperyalistlerle beraber, Siyonistlerle beraber u ülkeyi işgal etmenin provasını gerçekleştirdiler. Ama Allah’a hamdolsun. Bu ülkenin mayası sağlam, bu hainlere haddini bildirdi. Kimsenin yapamadığını, dünya tarihinde belki ilk defa böylesi bir darbe bu şekilde önlenmiş oldu. Şimdi görüyoruz televizyonlarda; üzülüyoruz, kahroluyoruz. Bazı siyasi partilerin genel başkanları bu işe tiyatro diyorlar, düzmece diyorlar. Biz her zaman hazır olmamız lazım. Bu devlet düşerse, bu ülke düşerse ümmetinde düşeceğini de unutmayalım. MİDDER olarak bize düşen bunları gençleri anlatmalıyız. Bu ümmet bu millete, 80 milyona güveniyor. İnşallah 15 Temmuz bu milletin tekrar dirilişidir.”
 
HEM EŞİNİ HEM OĞLUNU ŞEHİT VERDİ
15 Temmuz hain darbe girişiminde eşi Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u şehit veren Nihal Olçok ise, “Eş delmek dün demek, hayaller, hatıralar demek. Evlat demek yarın demek, umut demek. Eşlerini kaybedenler, eşleriyle beraber toprağa anıları da gömdüler, geçmişlerini gömdüler. Evlatlarına sarılıp yarınlarına bakıyorlar. Evlatlarını kaybeden anneler, umutlarını, hayallerini evlatlarıyla beraber toprağa gömdüler. Ben ikisini yaptım. Hem dünü hem yarını dolayısıyla bugün benim için çok önemli. Yarını ve dünü olmayan bir anne ve bir eş olarak buradayım. Eğer bugün buradaysak, eğer bir taş alıp fırlatabiliyorsak onu bugün yapmamız gerekir. Her şey andan ibarettir. Dün dünde kaldı; yarına Allah kerim. Bugün ne yapacağız, nerede durmamız gerek, kimlerle birlikte olmamız gerek. Bunu aklıselim ve ferasetle, kanmadan, kandırılmadan uyanık olup; Müslümanlar uyanık olur düsturuyla yapmamız gereken ne varsa, bölünmeden bir bütün olarak yapmak zorundayız. Bölünmenin bizi ne hale getirdiğini 15 Temmuz’da gördük. Ama aynı 15 Temmuz bize birleşmenin, birliğin ne olduğunu da gösterdi. Nasıl tevafuktur ki böyle şerden aynı zamanda çok büyük bir hayır çıkarabildik. Biz babaların da, evlatların da haklarını helal ettik, etmeseydik burada olmazdık. Ama bu değildir ki 15 Temmuz son bulacak. Burası Türkiye. FETÖ küçülürken başka şeylerin büyümesine müsaade edildiği takdirde bütün helallik haklarımı bir anne ve eş olarak, Nihal Olçok olarak geri alma özgürlüğüne sahibim. Bütün bu yaşananlar bizlere ders olmalı. Eğer biz yaşananlardan çıkarılması gerekenleri çıkaramıyorsak tekrarına hazır olmamız lazım” diye konuştu.

SERHAT ÇAĞ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
Yapılan genel kurulda ise Serhat Çağ yeniden derneğin başkanlığına seçildi. Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen olağanüstü genel kurula AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, Şehzadeler Belediye Başkanvekili İsmail Önal, 15 Temmuz şehitleri yakınları ve gazileri katıldı. –Haber Merkezi
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94