4 BÜYÜKBAŞ VE 151 KÜÇÜKBAŞ, KIZILAY’A TESLİM EDİLDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, hayırseverler işbirliğiyle Alaşehir, Sarıgöl ve Soma mezbahalarında 4 büyükbaş ve 151 küçükbaş hayvanın kesimini yaparak, Kızılay Aşevi’ne teslim etti. Etlerin, Kızılay tarafından kavurma haline getirilerek, afetzedelere ulaştırılacağı belirtildi.

4 BÜYÜKBAŞ VE 151 KÜÇÜKBAŞ, KIZILAY’A TESLİM EDİLDİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili büyük ölçüde etkileyen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından tüm Türkiye, yaraların sarılması için seferber oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü de, depremin ilk anından itibaren yaraların sarılması için başlatılan çalışmalara tüm imkânlarını seferber etti.

VAKİT KAYBETMEDEN DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILACAK

Arama-kurtarma, enkaz kaldırma, depremzedelerin tahliyesi, yaralıların sağlık kurumlarına nakli, yardımların ulaştırılması, sokak hayvanlarının beslenmesi, ayni yardımların sevkiyatı gibi afet bölgesinde çok sayıda çalışmayı yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayırseverlerin desteğiyle örnek bir işbirliğine imza attı. Hayırseverlerce depremzedelere ulaştırılmak üzere bağışlanan 4 büyükbaş ve 151 küçükbaş hayvan, Manisa Büyükşehir Belediyesine ait Sarıgöl, Alaşehir ve Soma mezbahalarında kesilerek, Kızılay Aşevi’ne teslim edildi. Teslim edilen etlerin Kızılay tarafından kavurma haline getirilerek, depremzedelere ulaştırılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2023, 16:04
YORUM EKLE

banner95

banner94