banner83

AKÇAY, TÜM MANİSALILARI BAHÇELİ’NİN MİTİNGİNE DAVET ETTİ

ETV ekranlarından yayınlanan Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programının bu haftaki konuğu MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay oldu.

AKÇAY, TÜM MANİSALILARI BAHÇELİ’NİN MİTİNGİNE DAVET ETTİ
banner87

Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programında; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Manisa’ya gelişi, seçim, koronavirüs dönemi ve Rusya-Ukrayna savaşı ele alındı.

"TÜRKİYE PANDEMİ DÖNEMİNDE SINIFI GEÇMİŞTİR"

Koronavirüs pandemisinde Türkiye'nin iyi bir sınav verdiğini vurgulayan Akçay, "Pandemi dönemini ülke olarak çok az hasarla, güzel bir şekilde atlattık. Gelişmiş ülkeler bile bu dönemde büyük sıkıntılar çekti. Ekonomileri ve bütçeleri allak bullak oldu. Türkiye bu pandemi döneminde sınıfı geçmiştir. Gelişmiş ülkeler bu dönemde yaşlı vatandaşlarını ölüme terk etti. Koronavirüs döneminde sanayi üretiminde bir aksaklık olmadı. Türkiye, 2020 ve 2021 yılını büyüme oranlarıyla kapattı. Son bir yılda fahiş fiyat artışları nedeniyle bir sıkıntı yaşadık ama şimdi toparlama dönemine girdik." açıklamasında bulundu.

"AVRUPA PANİK OLMUŞ HALDE"

Kış aylarının Türkiye için sıkıntı yaratmayacağını dile getiren Akçay, "Türkiye olarak kışı çok rahat bir şekilde geçireceğiz. Avrupa şimdiden panik olmuş halde. Biz petrol ve doğal gaz üretebilen bir ülke değiliz. Yapılan yatırımlarla birlikte Avrupa'nın gazını tedarik eden bir ülke haline geleceğiz. Artık Türkiye kendi hedeflerine emin adımlarla yürüyor. Türkiye bölgesel ve küresel bir güçtür. Rusya-Ukrayna savaşının başından beri barışçıl bir politika takip ettik. Rusya'nın yaptığı saldırıyı kabul etmedik ve kınadık. Türkiye, iki savaşan ülkenin yetkililerini bir araya getirdi. Tahıl koridorunu açarak Dünya'daki gıda sorununun önüne geçtik." ifadesinde bulundu.

AKÇAY'DAN MİTİNGE DAVET

MHP olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Akçay, "MHP olarak vakit kaybetmeden bölge toplantılarına başladık. 81 ili kapsayan 'İl İl Anadolu' temalı gezilerimizle tüm şehirlerimizi ziyaret ettik. 'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu - Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları' programında da 966 ilçeyi de ziyaret ettik. 4 Eylül tarihinde Sivas'ta yaptığımız mitingle beraber çalışmalarımıza hız kazandırdık. Kayseri, Erzurum ve Konya'dan sonra da 23 Ekim Pazar günü Manisa halkıyla birlikte olacağız. 3.5 yılı bulan hasreti Pazar günü sona erdiriyoruz. Sayın Genel Başkanımızda büyük bir sevgiyle Manisa'ya teşrif edecek. Pazar günü büyük bir coşku ve katılımla da mitingimizi gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı gerçekleştireceğimiz mitinge davet ediyoruz. Tüm milletvekili arkadaşlarımızda Sayın Bahçeli'ye eşlik edecek. Pazartesi günü itibariyle de meclis çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

"BAHÇELİ'NİN TEŞHİSLERİ VE TESPİTLERİ YERİNDEDİR"

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Manisa'dan önemli mesajlar vereceğini söyleyen Akçay, "Sayın Bahçeli, Manisa'dan tüm Türkiye ve Dünya'ya mesaj verecek. Dünya'nın önemli başkentlerinin Devlet Bahçeli'yi takip ettiğini biliyorum. Genel Başkanımızın dediği çoğu şey zaman içinde gerçekleşmiştir. Genel Başkanımız tüm meselelere Dünya ve Türklük penceresinden bakar. Bahçeli'nin teşhisleri ve tespitleri yerindedir. 23 Ekim'de Bahçeli'nin Manisa'dan vereceği mesaj Türkiye'yi ve Dünya'yı yakından ilgilendirecektir." ifadesinde yer verdi.

"ADAY ÇIKARMAKTAN KORKUYORLAR"

6'lı masanın adayının belli olması gerektiğini vurgulayan Akçay, "Seçime 7 ay kaldı ama bunlar bir türlü aday çıkaramıyorlar. Herhalde bu 6'lı masa adayını seçimden sonra çıkaracak. Ben aralarında anlaşabileceklerini düşünmüyorum. 2 yıldır boş boş toplanıp, dağılıyorlar. İnanılmaz bir büyükelçi trafiği yürütüyorlar. Gizli kapaklı siyaset olmaz. Artık bunların adaylarını çıkarmaları lazım. Bu ülkede 20 yıldır bir Recep Tayyip Erdoğan gerçeği var. Onun karşısına bir aday çıkarmaktan korkuyorlar. Onlar için zamanı gelmemiş olabilir ama millet artık adayı görmek istiyor. Mertçe ve delikanlıca bir siyaset yürütüyoruz. Cumhur İttifakı ne yapmak istediğini bilen bir milli ittifaktır. Millet kimi takdir ederse iktidara o gelir." ifadesinde bulundu.

"KÜLLİYE'YE ASLA KARŞI ÇIKMADIK"

Muhalefetin ülke çıkarlarına bile karşı çıktığını ifade eden Akçay, "MHP olarak Beştepe'de yapılan Külliye'ye asla karşı çıkmadık. İhtiyaç doğrultusunda yapılmış bir eserdir. Libya'yla yapılan anlaşmaya bile karşı çıkan bir muhalefet var. Buna neden karşı çıktıklarını hala anlayamadım. Bu anlaşma Türkiye'nin çıkarınadır. Azerbaycan'ın Karabağ'a başlattığı harekata bile CHP'li Ünal Çeviköz karşı çıktı." açıklamasında bulundu.

“YAKIN TARİHİ TAVSİYE EDERİM”

Tarih okumanın önemine vurgu yapan Akçay, "Olaylar ve olguların ortaya koyduğu bir gerçek var. Tüm vatandaşlara bol bol tarih okumalarını tavsiye ediyorum. Özellikle yakın tarihi tavsiye ederim." diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.